Objevují se náznaky remaku prvního Uncharted

Objevují se náznaky remaku prvního Uncharted

O vylepšené jedničce mluví autoři podcastu XboxEra. Dataminer objevil stopy v TLOU2

Zdroj: Naughty Dog
5. 2. 2024

Nový týden se nám rozjel ve víru mnoha spekulací a je tu další. Sony údajně zvažuje remake hry Uncharted: Drake’s Fortune, tedy úplně prvního dílu pro PS3 z roku 2007. Ten už dřív dorazil také na PS4 v rámci Uncharted: The Nathan Drake Collection, ale tentokrát by se mělo jednat o kompletní vylepšení, které by vzniklo od základu znovu. Tvrdí to Nick Baker a Jon Clarke v podcastu XboxEra. Oba prý dostali nějaké důkazy. Ani jeden nicméně zjevně není stoprocentně přesvědčený, že projekt bude určitě realizovaný. Může se prostě jednat o nějaký záměr, který Sony analyzuje.

Na tyto spekulace reagoval na Twitteru později také modder a dataminer Speclizer, který tvrdí, že už The Last of Us Part II obsahuje spoustu referencí na první díl. Odkazuje přitom na build z roku 2020, který i podle něj dokládá, že remake mohl být už tou dobou ve vývoji, nebo se o něm minimálně vážně uvažovalo a mohlo se s ním experimentovat.

Hráči se naposledy z této série dočkali Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Tato kompilace pro obsahovala remasterované verze her A Thief’s End a The Lost Legacy. Na PS5 kolekce vyšla v lednu 2022 a na PC v říjnu téhož roku. Verze pro Windows vznikala ve spolupráci s vývojáři z amerického studia Iron Galaxy.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru