Battlefield 2042, Electronic Arts, Objevují se další náznaky možného návratu Battlefieldu

Objevují se další náznaky možného návratu Battlefieldu

Ve hře jsou znovu úvahy nad dalším dílem i remasterem trojky. Chystá DICE oznámení?

Zdroj: Electronic Arts
13. 9. 2020
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Jsou tomu tři měsíce, kdy jsme vás naposledy informovali o spekulacích ohledně série Battlefield, které se začaly objevovat krátce před červnovou prezentací Sony a navazovaly na první teaser ze strany EA během EA Play Live. Youtuber s přezdívkou Daqarie, který ještě před oficiálním oznámením přinesl informace o Battlefieldu 1 i druhoválečném Battlefieldu V, totiž tvrdil, že se vedle šestého dílu série chystá také remaster trojky. A i když nebyla žádná z předpovědí potvrzena, ještě to nutně nemusí znamenat, že byly jeho informace nepřesné. Jak se nyní začíná zdát, Electronic Arts možná jen pozdrželi své plány a kdo ví, posun kolem série Battlefield možná přijde už ve středu, kdy se uskuteční další prezentace Sony věnovaná hrám pro PlayStation 5.

Důvod, proč něco takového očekávat, nyní přináší další oblíbený youtuber – jackfrags – který pravidelně věnuje část obsahu svého kanálu právě Battlefieldu. Frekvence videí, shrnujících jeho dojmy z předchozích dílů oblíbené série od DICE, se však začala v posledních dnech povážlivě zvyšovat a šest dní stará vzpomínka na Battlefield 5 končí velmi podezřele. Bez jakékoliv předchozí souvislosti se v samém závěru přiblíží pohled na tikající kapesní hodinky, jejichž velká ručička stojí těsně před vrcholem ciferníku, tedy před dovršením 60. minuty. Sám jackfrags podivný konec nijak nekomentuje, činí tak ale za něj designér z EA DICE Niklas Åstrand jednoduchým komentářem: „Tik, tak, tik…“ Logicky tím vyvolal další debatu, kterou ale ani on dál nijak nerozvíjí, a tak hráči pátrali dál.

Zjistili, že ve stejný den, kdy Åstrand komentoval video od zmiňovaného youtubera, zveřejnil na svém Twitteru další podivnou zprávu obsahující řadu čísel. Porovnat je nešlo s ničím a hráči si dělali legraci, že se designérovi prošla po klávesnici kočka, ve skutečnosti ale číselná řada skutečně odkazuje na Battlefield. Jen několik o dní později se totiž objevil úplně nový twitterový účet TEET (@TEET88318895), který má dosud jediný příspěvek. Krátké video, kde se ona číselná řada objevuje a na pozadí běží nesrozumitelná radiová komunikace. Když ji však fanoušci pustili v opačném směru, vydedukovali, že jde o část vojenské komunikace, která zněla na pozadí jedné z misí v Battlefieldu 3. I tento příspěvek pak Åstrand komentoval a znovu citoslovci: „Blip, blip, blop.“

Jinými slovy řečeno – buďto je Daniel Åstrand jen nemístný vtipálek, nebo dostal svolení od marketingového oddělení rozjet pod radarem kampaň, na jejímž konci bude Battlefield. Otázkou však je, na co přesně youtuber a vývojář lákají, čímž se opět vracíme ke spekulacím z úvodu. Je totiž klidně možné, že Battlefield 6 – jenž se má vrátit do současnosti a ze kterého jsme alespoň v náznaku viděli několik technických záběrů – bude skutečně doprovozen remasterem Battlefieldu 3 ve stejném stylu, jako činil Activision s remastery Modern Warfare. Z druhé strany ale připomínáme, že zatímco možný remaster jakéhokoliv dílu by mohl dorazit v dohledné době, přímé pokračování je podle loňských informací naplánováno až na finanční období 2022, což znamená období mezi dubnem 2021 a koncem března 2022. Finanční ředitel Blake Jorgensen to zmínil loni během zveřejňování finančních výsledků za druhé čtvrtletí finančního období 2020.

 

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru