Uncharted (film), Objevila se první fotka Nathana Drakea z filmu Uncharted

Objevila se první fotka Nathana Drakea z filmu Uncharted

Tom Holland má na sobě oblečení z prvního dílu hry. Podobu schvaluje i dabér Nolan North

Zdroj: Sony Pictures
22. 10. 2020
Název: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022

Dlouhých jedenáct let hledala společnost Sony vhodného režiséra a herce pro filmovou adaptaci Uncharted. Projekt působil jako prokletý, vzhledem k tomu, že se na něm postupně vystřídalo šest režisérů a došlo i ke kurióznímu přeobsazení Marka Wahlberga, s nímž se původně počítalo na roli Nathana Drakea, aby nakonec ztvárnil jeho mentora Sullyho. Od oznámení, že se v hlavní roli objeví Tom Holland a že na režisérskou židli usedá Ruben Fleischer, jsme proto s napětím očekávali první fotky, které by snad mohly potvrdit, že zamýšlená verze skutečně vznikne a čekání je v tuto chvíli u konce. Sony Pictures zveřejnila nejen několik snímků rekvizit, ale konečně uvolnila i první fotografii Toma Hollanda v kostýmu Nathana Drakea.

Zdroj: Sony Pictures

Fotografie se objevily na sociálních sítích, kde je postupně sdíleli nejen vývojáři z Naughty Dog, ale pochopitelně i účet filmu, slibující premiéru na 16. července příštího roku. Kromě Toma Hollanda, který se fotografií pochlubil před několika minutami na svém Instagramu, je k vidění šperk v útrobách blíže neurčeného podzemí a také domnělá biografie slavného mořeplavce a objevitele Fernãa de Magalhãese. Právě kolem něj by se mohla točit zápletka celého filmu, který bude dějově předcházet videoherní sérii. O tom, že s ní nebude mít po příběhové stránce nic společného, se ví už dlouho, což se ostatně odráží i ve věku filmového Nathana a obsazení mladého Hollanda. Společně se Markem Wahlbergem se pak ve filmu objeví také Antonio Banderas nebo Tati Gabrielle.

Poslední fotografie pak odhaluje, že se na místo natáčení vydal i dabér Nolan North, který propůjčil Nathanovi svůj hlas ve hře. Na snímku je zachycen v rozhovoru s Tomem Hollandem, jehož podobu ve filmu označil za zrcadlový obraz Nathana zehry. „Jsem hrdý, že v odkazu Drakeů pokračuje právě Tom Holland. Díky za návštěvu,“ vzkázal pak dabér na svém Twitteru a fanouškům určitě vlil naději do žil. S přihlédnutím k tomu, kolik času s postavou strávil, berou hráči jeho hodnocení vážně, což se projevilo už dřív při kritice Marka Wahlberga, resp. jeho obsazení do role Sullyho. „Marka Wahlberga zbožňuji, ale neumím si ho představit jako Sullyho. Prostě ho v něm nevidím,“ řekl letos v dubnu, své aktuální rozpoložení ale nekomentoval.

Za poznámku také stojí informace o lokaci, kde se má filmové Uncharted natáčet. Podle Hollandova Instagramu strávil tým filmařů nějakou dobu ve španělském městečku Xàbia nedaleko Valencie. Je však pravděpodobné, že za účelem natáčení objede štáb vícero lokací, o nichž se budeme dozvídat postupně.

Kdo všechno měl točit Uncharted?

O zfilmování Uncharted se poprvé otevřeně mluvilo na E3 v roce 2008, tedy rok po uvedení prvního dílu. Práva získala produkční skupina Aviho Arada, která o dva roky později oznámila jméno prvního režiséra a scenáristu v jedné osobě - Davida O. Russela. Už v té době nešetřil Mark Wahlberg nadšením a doufal, že se začne točit už v létě 2011, z toho však sešlo. Od Davida O. Russela se pak vine linie přes Neila Burgera, Setha Gordona, Dana Trachtenberga a Travise Knighta až po aktuálního Ruben Fleischera, který - snad - projekt dotáhne do konce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru