Objevil se cheat, který pomůže s mířením i na konzolích

Objevil se cheat, který pomůže s mířením i na konzolích

Skupina vystupující proti podváděním představila hlavní rysy. Detekce bude hodně náročná

Zdroj: ACPD
8. 7. 2021

Skupina Anti-Cheat Police Department, která už několik let informuje o novinkách na poli cheatů a snaží se skrze sociální sítě šířit osvětu, aby mohli i vývojáři proti podvodníkům aktivně zasahovat, informuje o novém systému automatického míření na konzolích. Ačkoliv nejde o první zmapovaný případ podvádění mimo segment PC hraní, ACPD varuje před nárůstem popularity tohoto konkrétního řešení a varuje, že konzole už přestávají být místem, kde by si mohli hráči užít multiplayer za férových podmínek pro všechny zúčastněné.

V čem tkví genialita nového řešení? ACPD nezachází z pochopitelných důvodů příliš do hloubky, ale naznačuje, že o míření a vlastně i samotnou střelbu se stará algoritmus napojený na umělou inteligenci. Nezbytně nutné je posílat video signál z konzole přes počítač, například přes záznamovou kartu a příslušný software, ze kterého následně umí cheatovací software běžící na PC odečítat potřebná data a posílat je do ovladače. Důležité je proto také propojení gamepadu s konzolí i PC zároveň, což obstarává hardwarový převodník, který je rovněž nutný k tomu, aby řešení fungovalo. Po úspěšném spojení už ale podle ACPD nic nebrání tomu, aby začalo umělou inteligencí poháněné automatické zaměřování fungovat, včetně automatické střelby. „Ve skutečnosti už nemusíte dělat vůbec nic, jediné, co stačí, je mířit do vyznačeného pole a systém za vás odvede veškerou práci,“ dodávají zástupci protipirátské organizace.

Pokud se vám zdá celý systém jako naprostá hloupost a pokládáte si otázku, jak zábavné potom musí být takové „hraní“, pak vám gratulujeme. Patříte patrně do skupiny hráčů, kteří jsou ochotní překousnout, že nejsou v něčem nejlepší a dokonce hrozí, že hraný zápas prohrají. Těch druhých je ale pořád hodně a umí spolehlivě pokazit zážitek všem na serveru. Obranou jsou samozřejmě anti-cheatovací nástroje vývojářů či provozovatelů serverů, v tomto ohledu ale ACPD upozorňuje, že popisované podvádění nebude snadné vystopovat. Objevují se rovněž názory, že stávající cheaty – zahrnující zejména software Cronus a Strike Pack, není možné odhalit vůbec a před vývojáři kompetitivních her na konzolích tak stojí opravdu velká výzva.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru