Skate, Electronic Arts, O pokračování Skate se postará nové studio Full Circle

O pokračování Skate se postará nové studio Full Circle

Electronic Arts zakládá pohrobka zrušených Black Box Games. Vedou ho původní autoři série

Zdroj: Electronic Arts
28. 1. 2021
Název: Skate Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Po dlouhém naléhání fanoušků a mnoha náznacích oznámili vývojáři z Electronic Arts loni v červnu pokračování série Skate. Duo vývojářů Deran Chung a Cuz Parry, kteří se podepsali pod všechny tři předchozí díly, však neposkytli žádné detaily, natož obrázky nebo dokonce trailer a pouze opakovali, že hra je teprve na začátku vývoje. Nakolik pravdivá byla jejich slova nyní dokazuje teprve založení studia Full Circle, které se má o další Skate postarat, takže bychom předchozí zmínky, že se hry dočkáme nejdříve v roce 2022, brali smrtelně vážně a ještě s výraznou rezervou. Přesto je potěšující, že se věci daly konečně do pohybu a pokračování Skate našlo po zrušení EA Black Box nový domov.

Zdroj: Electronic Arts

Studio, které sídlí v kanadském Vancouveru, povede coby ředitel bývalý generální manažer Xbox Live v Microsoftu Daniel McCulloch. „Fanoušci si přáli návrat série Skate, takže bychom jim rádi dali možnost stát se součástí celého procesu od vývoje až po vydání. Chceme, aby se cítili součástí Full Circle,“ řekl McCulloch. Trochu uvolněněji pak dodává, že studio chce vyvíjet skvělé hry a hlavně si u toho užít legraci, což ostatně podtrhuje i zvolené motto – Děláme zábavu… Zábavnější. Mezi řádky ale nový ředitel studia poukazuje na to, že tým ve Full Circle se teprve rodí a odkazuje na inzeráty, prostřednictvím kterých by mělo být přijato přes 30 nových klíčových zaměstnanců. I z toho pramení naše přesvědčení, že vydání „po roce 2022“ neznamená začátkem roku 2023.

Co se týče kreativních šéfů Chunga a Parryho, ti jsou samozřejmě klíčovou složkou Full Circle a oba si novou situaci pochvalují. „Jsme nadšení z možnosti dál pracovat na Skate. Někdo by skoro mohl říct, že se kruh uzavřel,“ naráží oba vývojáři na název studia. Žádné bližší informace ale ani tentokrát neuvádí a nechávají hráče stále trochu tápat nejen o hře jako takové či jejím rozsahu, ale i o jejím názvu, který dosud oficiálně číslovku čtyři neobdržel. Zažehnány jsou ale pravděpodobně scénáře, že další Skate bude mobilní hrou, jak o ní mluvil skateboardista Jason Dill v podcastu The Nine Club minulý rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru