Nvidia zdvojnásobila výši předplatného GeForce Now

Nvidia zdvojnásobila výši předplatného GeForce Now

Oslava 2 let existence přichází s nepříjemným „dárkem“. Službu používá přes 10 mil. hráčů

Zdroj: Nvidia
19. 3. 2021

Streamovací služba GeForce Now slaví dva roky svého fungování v ostrém provozu, což lidé z Nvidie považují za skvělou příležitost pro několik novinek. V první řadě se technologická společnost pochlubila, že GeForce Now využívá téměř deset milionů hráčů, což považujeme za velký úspěch. Hned vzápětí ale všem zájemcům o streamované hraní s RTX efekty nadělila nepříjemný narozeninový dáreček. Pokud jste si totiž dosud nepředpláceli své členství za poplatek 139 korun měsíčně, od dnešního dne budete muset v případě zájmu o nově spuštěný prioritní účet a využívání všech výhod zaplatit dvojnásobek.

Zdroj: Nvidia

Prioritní členství za 269 korun měsíčně, případně 2690 korun ročně, nahrazuje dosavadní předplatné, které bylo uvedeno s přechodem GFN do plnohodnotného provozu. Výhody přitom zůstávají stejné – na rozdíl od bezplatného účtu můžete po zaplacení poplatku strávit v jedné herní seanci až šest hodin, na servery se dostanete přednostně a ještě můžete využít u podporovaných her zmiňovanou technologii ray tracingu. Nvidia je nicméně vstřícná k těm, kdo si předchozí levnější členství zaplatili nejpozději do 17. března a ponechá jim předchozí cenu 139 Kč, dokud sami členství nepřeruší. Žádný konkrétní důvod zdražení Nvidia neuvádí, krok tedy chápeme jako snahu získat víc peněz ve chvíli, kdy už existuje solidní hráčská základna a jako určitou protiváhu neustálému vylepšování služby.

Jak totiž Nvidia naznačuje, její mise na poli streamovaného hraní není u konce a v dohledné době se mohou těšit na spoustu věcí. Jednou z nich je pochopitelně snaha přinášet podporu pro hry v den jejich vydání, postupně navyšovat katalog, čítající momentálně asi 800 titulů, otevírat nová datacentra a rozšiřovat jejich kapacitu vstříc ještě lepšímu obrazu a celkovému zážitku. V tuto chvíli je rovněž vydáván update na verzi 2.0.28, který má díky synchronizaci obnovovací frekvence mezi serverem a monitorem hráče přinést plynulejší obraz bez trhání a latence. Bohužel se ale toto vylepšení nebude týkat služby jako takové, ale opět jen podporovaných her, jejichž seznam momentálně není k dispozici.

V závěru pak Nvidia slibuje rozšiřování fungování GFN do dalších regionů, jako bylo v nedávné době Turecko či Saudská Arábie a v dohledném čase také Austrálie. Vše samozřejmě závisí také na lokálních partnerech a možnosti otevírat v nových oblastech datová centra, aby hraní mělo smysl a nešlo jen o zkoušku jako před lety. Česko i Slovensko je nicméně už nějakou dobu součástí zelené rodiny Nvidie a přijetí místními hráči je převážně pozitivní.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru