Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Nový update k Watch Dogs neřeší problémy s ukládáním

Nový update k Watch Dogs neřeší problémy s ukládáním

Někteří hráči na novém Xboxu už téměř měsíc nemohou hrát. Ubisoft prosí o trpělivost

Zdroj: Ubisoft
3. 12. 2020
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Pokračování série Watch Dogs bylo uvedeno už koncem října a o necelé dva týdny později se mohli do hry pustit první majitelé nových konzolí. Ovšem zatímco na PS5 funguje hra podle dosavadních ohlasů bez vážnějších problémů, verze pro Xbox Series X|S je zatížena nemožností pokračovat v rozehraném stavu hry. Jinými slovy řečeno, mnoho hráčů už dlouhé týdny hlásí, že jim nefunguje systém pro ukládání pozice a hru tak buďto nesmí vůbec vypnout – což s přispěním občasných pádů hry i výpadcích na straně funkce Quick Resume není tak snadné – nebo ji odložit do doby, než Ubisoft problém vyřeší. A protože se o bugu mluví dlouhé týdny, užuž se zdálo, že aktuální patch na verzi 2.30 situaci vyřeší a vše se konečně vrátí do normálu, byť s přetrvávající pachutí, že to trvalo tak dlouho. Až na to, že se tak alespoň prozatím již poněkolikáté znovu nestane.

Podle včerejší zprávy je patch od dnešního dne dostupný pro všechny verze, včetně nových konzolí. V obecném hledisku řeší například chyby spojené s nastavování obtížnosti či módu permanentní smrti, vyřešena má být většina problémů vedoucích k pádům hry a odstraněny byly nejrůznější glitche, zejména na PC a Stadii. O systému ukládání na Xboxu Series X|S ale v seznamu oprav nepadne ani slovo, natož aby se hráči dočkali vytoužené možnosti manuálně si stav hry ukládat a nespoléhat se na očividně nespolehlivé servery Ubisoftu. Vývojáři nicméně o problému ví, i když se zdá, že si s ním stále neví rady.

Trefně se také v diskuzích poukazuje na to, že mnozí hráči koupili hru za plnou cenu, nemohli ji kvůli výše popisovaným problémům hrát a nyní se už Watch Dogs: Legion nachází ve slevách.

„Chtěli bychom připomenout, že problémy spojené s ukládáním na Xboxu Series X|S patch 2.30 neřeší. Tým už ale identifikoval okolnosti, kvůli kterým chyba vzniká a pracuje na opravě, která tento specifický nedostatek odstraní. Budeme vás informovat, kdy opravdu vydáme,“ říkají vývojáři z Ubisoftu. Děkují také za zpětnou odezvu a nahlašování chyb, díky kterému prý byli schopní odstranit velké množství bugů za uplynulé týdny a loučí se s podrobným výpisem oprav naznačených výše. Hráčům se tento přístup ale ani trochu nelíbí a na Redditu i sociálních sítích dávají najevo svou nespokojenost.

„Chyba ze Series X stále nebyla opravena?! To si ze mě musíte dělat legraci,“ píše jeden z hráčů. Další se podobně udiveně ptá, jak je to vůbec možné a proč za tak dlouhou dobu nedošlo k nápravě: „Utratil jsem 80 liber před necelým měsícem, to je neskutečné.“ Trefně se také v diskuzích poukazuje na to, že mnozí hráči koupili hru za plnou cenu, nemohli ji kvůli výše popisovaným problémům hrát a nyní se už Watch Dogs: Legion nachází ve slevách. Nejde už navíc ani požádat o vrácení peněz, vzhledem k tomu, že hra byla vydána před více než 14 dny a hráči ji zkoušeli hrát déle než dvě hodiny, které bývají obvyklým limitem, nutným pro splnění podmínek reklamace. Žádají proto Ubisoft, aby se vedle opravy chyby vyjádřil i k případné kompenzaci a pochopitelně zaznívají slova, že žádnou hru od Ubisoftu si už chybou zasazení hráči nepořídí.

Mezi diskutujícími se pak čas od času objeví i někdo z komunitních manažerů Ubisoftu a snaží se situaci uvést na pravou míru, příliš pochopení ale nenachází. „Rozumím vašemu zklamání. Bohužel se ale nejedná o problém, který by šel snadno opravit, bez ohledu na to, že jde pro celý tým o prioritu,“ říká manažer s přezdívkou UbiJurassic na Redditu. Navazují na něj také správci twitterového účtu, kteří ale na přímý dotaz ohledně chyby s ukládáním pouze kopírují předchozí slova o hledání příčiny a co nejdřívější implementaci. I přes to ale zůstává přístup Ubisoftu nejen k těmto chybám, ale také k nemožnosti upgradovat fyzické kopie podzimních her značně zarážející a ve světě AAA her diplomaticky řečeno neobvyklé.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru