Nový trademark Konami může mít spojitost s Castlevanií

Nový trademark Konami může mít spojitost s Castlevanií

Spekulací o možném pokračování slavné série je stále víc. Project Zircon fanoušky dráždí

Zdroj: Konami
15. 3. 2023

Ačkoliv společnost Konami nebyla v posledních letech tak aktivní na poli vývoje či vydávání dalších dílů svých nejslavnějších sérií, vše se dalo znovu do pohybu připravovaným velkým návratem Silent Hillu a fanoušci očividně chtějí víc. Vedle Metal Gearu, který je součástí spekulací po mnoho let, volají po Castlevanii a je tomu jen několik dní, kdy název téhle série sami lidé z Konami zmínili. Stalo se tak v rozhovoru pro magazín IGN, kde producent Tcutomu Taniguči u příležitosti crossoveru Castlevanie s Dead Cells uvedl, že si je společnost moc dobře vědoma obrovského zájmu hráčů. „Snažili jsme se přinést zpátky díly [série], které hráči milovali v Castlevania Anniversary Collection a Castlevania Advance Collection. Ale víme, že naši fanoušci chtějí víc, stejně jako my, takže příležitost spojit se s Dead Cells jsme nemohli nechat být,“ uvedl producent. Pro hráče to ale byl signál, že jen u těchto kroků Konami nezůstane a dalším střípkem do skládanky má být registrace nového trademarku.

Upozorňuje na něj Gematsu, které přináší i důležitý kontext a odkaz právě na zmiňovanou sérii. Japonská společnost si totiž od 7. září letošního roku chrání prostřednictvím obchodní známky „projekt Zircon“ a jediná spojitost, kterou lze podle Gematsu vysledovat, je právě s Castlevanií. Jde o nejméně hodnotný šperk, který se v sérií nachází – poprvé to bylo v Castlevani: Symphony of the Night – ale s přihlédnutím k tomu, že nevíme víc, je těžké činit jakékoliv závěry. Jak se ostatně objevuje v komentářích, na trochu jízlivé vlně jedou tipy, že půjde nepochybně o nějaký projekt spojený s NFT, ale ani v tomto případě samozřejmě nenacházíme žádné hlubší propojení.

Co však může být trochu alarmující, je okruh odvětví, ve kterém má být projekt Zircon obchodní známkou chráněn. Zahrnuje totiž i výherní automaty, tedy potenciálně i automaty pačinko, které se v očích hráčů na PC a konzolích staly nenáviděné právě proto, že mnoho nových projektů vydává Konami právě na ně. Ještě bychom ale nezahazovali veškeré naděje a počkali na oficiální oznámení Konami, byť pro něj momentálně neexistuje žádný náznak ve smyslu možného termínu. Na každý pád připomínáme, že poslední Castlevania, resp. díl z hlavní linie, vyšel v roce 2014 a šlo o Lords of Shadow 2. Na něm navíc nepracovali přímo vývojáři z Konami, ale lidé ze španělského studia MercurySystem, takže rozhodně existuje díra, kterou je možné a žádoucí zaplnit dalšími hrami.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru