Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Nový Test Drive Unlimited bude muset být stále online

Nový Test Drive Unlimited bude muset být stále online

Vývojáři to vysvětlili po včerejší prezentaci. Vydání je i s ohledem na postup prací asi daleko

Zdroj: Nacon
1. 3. 2024

Jedním z nejzářivějších bodů včerejší prezentace Nacon Connect měla být ukázka roky vznikajícího Test Drive Unlimited Solar Crown. Upřímně, očekávali jsme datum vydání, namísto toho jsme se ale dočkali jen další ukázky, tentokrát zaměřené na prozkoumávání okolí Hongkongu v podání tří vozů – Ford Raptor F-150, Lancia Delta Integrale a Porsche Taycan Turbo S Cross Tourismo. Záběry to byly poměrně lákavé, zpracování vegetace působilo velmi dobře a uvážíme-li, že jde jen o jednu z několika částí zážitku, který má Solar Crown hráčům zprostředkovat, zůstává vše v souladu s očekáváním. Vývojáři po prezentaci nicméně sdíleli řadu dalších detailů, které některé prvky z ukázky vysvětlují a k jiným doplňují důležitý kontext, k čemuž patří i informace o nutnosti mít hru neustále připojenou k internetu.

Vývojáři ze studia KT Racing zveřejnili článek v novinkové sekci na Steamu a pustili se do vysvětlování, co že jsme to včera sledovali. Jak už je uvedeno výše, jde o třetí rovinu zážitku, který máme v Solar Crown najít nad rámec stylů The Cruiser pro bezcílné ježdění po silnicích a závodních částí sdružených pod stylem The Racer. Novinkou je The Explorer, objevitel, kam spadají právě tahle malá off-roadová dobrodružství, do kterých se můžete pustit v podstatě kdykoliv. Tímto způsobem objevíte nové cesty, ale také můžete najít téměř 300 předmětů, jako jsou Solar Coins, body reputace, body vlivu pro váš klan a další speciální objekty. Právě zde také vstupuje do hry minihra s vraky aut, která však nebudete hledat stejným způsobem jako ve Forze. Zdá se, že v Solar Crown budou pouze dvě speciální auta, k nimž se dostanete až poté, kdy z objevených vraků získáte všechny potřebné součástky.

Dále vývojáři už trochu načínají informace o aktuálním stavu vývoje a vysvětlují, že ačkoliv včerejší ukázka do velké míry reprezentovala to, jak bude hra ve finále vypadat, pořád se řada věcí ladí a některé dokonce ve videu chyběly. Jde o částicové efekty, kam spadá například chování prachu či vody. Na těchto efektech vývojáři stále pracují a řeší zejména optimalizaci, protože na rozdíl od rallye her, odkud vývojáři čerpají nejen zkušenosti, ale také svůj vlastní KT Engine, se tyto efekty promítaly jen do oddělených rychlostních zkoušek, v Solar Crown je k dispozici celý Hongkong a výpočet ostrova spolu s těmito efekty dává hardwaru poměrně zabrat.

Závodní MMO hra

Dalším výrazným rysem Solar Crown má být důraz na komunitu a spojování automobilových nadšenců. Už dříve zaznělo, že se s nimi budete potkávat například v autosalonech a posléze samozřejmě i na silnicích či v ulicích Hongkongu, za tímto účelem ale museli vývojáři přistoupit k rozhodnutí, vyžadovat při hraní setrvalé připojení k internetu. Jen díky tomu může hra počítat žebříčky, vést v patrnost výsledky závodů, inventáře hráčů, eventy, anti-cheatovací nástroje a mít dohled nad celkovým herním zážitkem. Platí to tedy pro všechny cílové platformy – PC, Xbox Series a PlayStation 5 – s tím, že na konzolích bude samozřejmě nutné počítat s poplatkem za online služby. Jak si asi sami umíte představit, tahle zpráva nevyvolala v řadách hráčů zrovna nadšení, ne snad proto, že by existovalo tolik hráčů, kteří se nemohou během hraní připojit k internetu, ale jednoduše kvůli obavám z dlouhodobějšího fungování hry a hlavně kvůli tomu, že hra může mít problémy s připojováním hráčům na server, čímž se může stát nehratelná. A skutečně, vývojáři sami mluví o tom, že další z věcí, kterou momentálně ladí, je právě odezva a stabilita serverů, což rozhodně nezní ve světle aktuálních zpráv příliš dobře.

Kdy bude hotovo?

Je nicméně nasnadě ptát se, kdy tedy bude Solar Crown připraven k tomu, aby se do něj mohli hráči pustit, odpověď ale zatím lidé z KT Racing nemají. Mezi řádky však několikrát naznačují, že ačkoliv je obsah hry zřejmě hotový, stále se tým potýká s množstvím bugů a hlavně si ještě nevěří stran otestování a finálního odladění. Za tímto účelem tedy plánuje hned několik fází uzavřených testů s fanoušky, po kterých se teprve bude vše uzavírat. Vývojáři se odvolávají na to, že mnoho fanoušků chce dát KT Racingu maximum prostoru, aby TDU SC byla dobrá hra, zdá se však, že dosáhnout tohoto cíle ještě nějakou chvíli potrvá. Rozhodně tedy nechceme být posly špatných zpráv, ale střízlivě bychom Solar Crown neočekávali dřív než v létě…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru