Nový Switch může mít problém se sérií Nintendo Labo

Nový Switch může mít problém se sérií Nintendo Labo

Má stejný procesor i paměť. Vylepšený dok se bude prodávat i samostatně. A co Switch Pro?

Zdroj: Nintendo
7. 7. 2021

Včerejším oficiálním oznámením nové verze hybridní konzole Nintendo Switch příval informací neskončil. V průběhu dalších hodin jsme se dozvěděli nové podrobnosti, co od OLED modelu můžeme čekat a co naopak nikoli.

Nintendo potvrdilo, že nový model neprošel žádnými zásadními změnami vnitřností a nenabízí vyšší výkon. Jak už jsme psali, na zákazníky čeká sice větší displej, ale stejné rozlišení v handheldu i na televizi, tedy 720p, respektive 1080p. Výrobce potvrdil, že stejný je procesor i operační paměť.

Dokážu si živě představit, že nemusí nový Switch vždy přesně pasovat do kartonových šablon, případně část výhledu na rozšířený displej papír zakrývá.

Novinka je o fous větší a o něco těží než původní Switch. Nintendo naopak potvrdilo, že Joy-Cony zůstaly stejné. Otázkou tak je, zda Nintendo řeší problémy s driftováním. Někoho ale možná potěší, že nový dok s portem na LAN se bude prodávat i samostatně. Ale jen na webu Nintenda, nikoli v obchodech. Jeho cenu zatím neznáme. Starý Switch funguje v novém doku a nový Switch lze použít i s tím starým.

No a když už jsme zmínili ty drobně odlišné proporce, jich se týká ještě jedna relativně důležitá informace. OLED model je samozřejmě kompatibilní se všemi hrami pro Switch, ale může existovat jedna drobná výjimka, kde lze narazit na nějaký zádrhel. A tu představuje série Nintendo Labo. Kvůli odlišnostem v rozměrům nemusí být zážitek vždy optimální, varovalo Nintendo. Dokážu si živě představit, že nemusí nový Switch vždy přesně pasovat do kartonových šablon, případně část výhledu na rozšířený displej papír zakrývá.

Podle Nintenda má být první hrou, na které vynikne nový displej a vylepšené audio Metroid Dread, který vyjde ve stejný den jako OLED model, tedy 8. října. Nejde ale samozřejmě o hru, která by na jiných Switchích nefungovala. Osobně se domnívám, že stejně si ji užijete i na starších modelech, protože o nic zásadního nebudete ochuzeni.

Jeff Grub z magazínu VentureBeat tvrdí, že skutečný Switch Pro by mohl přijít příští rok se 4K výstupem na televizi, novým čipem a podporou DLSS.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru