Nový Switch má být odhalen už za několik dní

Nový Switch má být odhalen už za několik dní

Prodávat se začne na podzim a postupně nahradí základní model, tvrdí Bloomberg

Zdroj: Nintendo
27. 5. 2021

O vylepšené verzi Nintenda Switch se bez přestávky spekulujetéměř dva roky. Za tu dobu jsme zpracovávali tolik náznaků a informací od věrohodných zdrojů, že o plánech japonské společnosti nepochybujeme. Otázkou jen zůstává, kdy se Nintendo rozhodne zařízení představit a v jaké specifikaci ho uvede do prodeje, přičemž oba termíny už mohou být poměrně blízko. V nové zprávě to naznačuje agentura Bloomberg, která velmi sebevědomě tvrdí, že domnělý „Switch Pro“ bude představen ještě před zahájením letošního digitálního veletrhu E3 a do prodeje se může dostat už na přelomu září a října.

„Nintendo začne s výrobou nového Switche v červenci a vydá ho v září nebo říjnu coby náhradu za svou čtyři roky starou konzoli,“ uvádí Bloomberg. Důležitá je zmínka o náhradě, protože stávající model Switche má postupně zmizet ze skladů a na trhu zůstane pouze Switch Lite a právě ona vylepšená verze. Zákazníky proto nemusí potěšit další informace, které se týkají ceny – Bloomberg tvrdí, že na začátku bude „Switch Pro“ stát více než 299 dolarů, za které se prodával základní Switch, konkrétní cenovka ale v tuto chvíli známa není.

Ještě před 12. červnem, kdy oficiálně odstartuje veletrh E3, bude chtít Nintendo zařízení odhalit.

Stejně se to má i s komerčním označením, které je podle Bloombergu přísně střeženo v centrále společnosti v Kjótu a je s ním obeznámena jen hrstka lidí. Dozvědět bychom se ho ale měli už opravdu brzy, pokud se můžeme na zdroje citované agentury spolehnout. Tvrdí totiž, že ještě před 12. červnem, kdy oficiálně odstartuje veletrh E3, bude chtít Nintendo zařízení odhalit, aby se mu následně dostalo ještě větší pozornosti během trvání veletrhu a navazujících prezentacích Nintenda. Na nich bychom se pak měli dozvědět víc o hardwaru a oněch vylepšeních, pravděpodobně i s oznámením prvních titulů, které nového výkonu využijí. Může tak potenciálně nastat podobná situace jako u Xboxu Series a PlayStationu 5, kdy se vybrané hry pro Switch dočkají „next-gen“ vylepšení, o těchto plánech ale Bloomberg nemluví.

Aktuální zprávu ale můžeme spojit s tou, která přišla na začátku března. Už tehdy Bloomberg uváděl, že výroba začne v červenci v návaznosti na postup Samsungu, který o měsíc dříve začne s emitací nových OLED displejů. Ty by měly mít v případě Switche Pro úhlopříčku 7 palců a rozlišení 720p s tím, že konzole by mohla zvládnout výstup až ve 4K při zapojení do doku.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru