Deathground, Jaw Drop Games, Nový survival horor s dinosaury je inspirovaný Vetřelcem

Nový survival horor s dinosaury je inspirovaný Vetřelcem

Deathground připomíná směs Alien: Isolation, Jurského parku, Dino Crisis a Left 4 Dead

Zdroj: Jaw Drop Games
13. 7. 2020
Název: Deathground Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Před pár dny se objevila na Kickstarteru nová nadějná hra. Deathground je first person survival horor s dinosaury, který připomíná Alien: Isolation, Jurský park, Dino Crisis nebo Left 4 Dead. Autoři hráče v kampani požádali o 100 tisíc dolarů a 25 dní před jejím koncem už mají přibližně polovinu z této částky. Za titulem stojí nezávislé britské studio Jaw Drop Games, jehož autoři dříve pracovat na hrách jako Soma, Dirt 5, Q.U.B.E. nebo sérii Total War.

Deathground nás láká na sólo i kooperativní akci, v níž hráče pronásledují dinosauři ovládaní umělou inteligencí. Do boje se může pustit až tříčlenný tým profesionálních lovců, kteří musí spolupracovat a komunikovat, aby přežili. Hra má být nepředvídatelná a pestrá díky reaktivní AI, různým spawn pointům a extrakčním bodům i dynamickým úkolům. To vše má přispět k atmosféře plné strachu a napětí. Cílem hry je získat kořist a přežít.

K dispozici budeme mít řadu zbraní a chytrého vybavení, jako je například detektor pohybu známý z Vetřelce. Munice ale bude málo, takže dinosaury musíte přechytračit, odlákat jejich pozornost a neprozradit se žádným hlukem.

Když se do akce pustíte sami, bude nálada ještě temnější a děsivější, slibují vývojáři. Deathground  má pak víc připomínat tradiční survival horor. Čekají nás nejen souboje, ale i plížení a schovávání. K dispozici budeme mít řadu zbraní a chytrého vybavení, jako je například detektor pohybu známý z Vetřelce. Munice ale bude málo, takže dinosaury musíte přechytračit, odlákat jejich pozornost a neprozradit se žádným hlukem. Podobně jako v jiných survival hororech, i tady budete kombinovat nalezené předměty a můžete z nich něco vyrobit.

Staneme proti různým prehistorickým ještěrům, kteří budou mít odlišnou velikost i chování. Jak už bylo řečeno, nepřátelé by měli být podobně nepředvídatelní a reagovat dynamicky na ostatní dění. Hráči si naopak mohou vybírat z různých tříd, z nichž každá má jiné zvláštní schopnosti i nástroje. K dispozici bude inženýr, průzkumník i lovec.

Autoři slibují také povedené technické zpracování. Vsadili na Unreal Engine 4 od Epicu a chtějí vytvořit realistické a strašidelné kulisy. K nepředvídatelnosti hry má přispět i proměnlivé počasí. Vypravíme se do různých prostředí. Mezi mapami najdeme džungli nebo třeba skladiště. Základní hra nabídne tři prostředí, dva dinosaury a trojici class. Časem má pochopitelně do hry přibývat další obsah jako nové levely, další dinosauři, jiné třídy a tak podobně.

Jaw Drop Games sami zafinancovali z vlastních zdrojů ranou verzi, nyní ale potřebují další prostředky vybrat od fanoušků. Na hře pracují šest měsíců. Tým přitom slibuje, že komunita bude mít aktivní roli v tom, aby pomohla dotvořit celý zážitek, což je ostatně pro podobné kampaně nebo early access verze typické. Autoři o sobě tvrdí, že jsou dinosauřími fanatiky, kteří věří, že dělají hru, po níž fanoušci na internetu často a dlouho volali. Titul zatím míří pouze na PC a vyjít by měl na podzim 2021 na Steamu. V budoucnu by se ale mohl dostat také na konzole.

Video pochází z pre-alfa verze, ale už nyní působí velmi přesvědčivě.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru