Nový Splinter Cell má být variací na Assassin’s Creed

Známý insider Tom Henderson tvrdí, že chystané pokračování bude open-world

Zdroj: Ubisoft
8. 12. 2021

Ohledně série Splinter Cell a jeho možného pokračování spekulují fanoušci dlouhé roky. Nyní se však zdá, že Ubisoft na dalším díle příběhu agenta Sama Fishera skutečně pracuje a celý projekt se postupně stává realitou. Alespoň tak to tvrdí známý insider Tom Henderson, který nešetřil informacemi o Call of Duty či Battlefieldu, aby se následně díky svým zdrojům začal vyjadřovat také na konto dalších titulů a sérií. V souvislosti se Splinter Cell už v říjnu naznačoval, že projekt skutečně vzniká a jeho primárním cílem je získat svým prostřednictvím fanoušky zpět na stranu Ubisoftu, nejnovější informace od Hendersona ale hráče podle reakcí příliš nepotěšily.

„Splinter Cell od Ubisoftu je na začátku vývojového cyklu. Je zamýšlen – hádáte správně – jako open-world,“ říká insider a přidává patrně citaci z konceptu či design dokumentu, která připodobňuje nový Splinter Cell k tišší a stealthovější verzi Assassin’s Creed. Co se týče zpracování herního světa, nemělo by ale nakonec dojít na tak megalomansky pojatý prostor, jako právě v sérii Assassin’s Creed, když jej Henderson přirovnává spíše k aktuálnímu Halo Infinite. Pořád je ale nutné brát tyto i další Hendersonovy informace se značnou rezervou, vzhledem k tomu, že je Ubisoft podle předpokladů zatím nijak oficiálně nekomentuje.

Co se týče dalších spekulací, magazín GamingBolt s odvoláním na dva zdroje údajně obeznámené s plány vydavatele tvrdí, že hra nevzniká v montréalském studiu, kde se na ní pracuje ale známo není. Může jít o jiné studio Ubisoftu, nebo někoho vysloveně externího, ke druhé eventualitě se ale příliš nekloníme. Otázkou samozřejmě je, zda je možné, abychom se odhalení hry mohli dočkat už během The Game Awards, s přihlédnutím k fázi vývoje to ale není příliš pravděpodobné.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru