Nový slovenský titul chce oslovit nevidomé hráče

Hodurove deti žádají o podporu na StartLabu. Plná verze bude zdarma. Můžete zkusit demo

Zdroj: Struct9
12. 9. 2022

Na Slovensku vzniká nová zajímavá hra nazvaná Hodurove deti, která je určená nejen pro hráče se zrakovým hendikepem. Jde o dobrodružný audio titul, v němž se staneme nevidomým tvorem a budeme chránit brány Helu před vikinskými válečníky. Projekt je inspirovaný severskou mytologií a uchází se o přízeň hráčů na crowdfundingové platformě StartLab. Jeho autoři žádají 4 tisíce eur a do konce kampaně zbývá ještě 39 dní. Zatím ale projekt podpořilo jen sedm lidí celkovou částkou 135 eur.

Zkuste si demo

Hodur neboli Höd je slepý severský bůh, který stvořil další bytosti, které sice také nevidí, ale mají silně vyvinuté ostatní smysly. My budeme jednou z nich. Autoři slibují jedinečný audio zážitek, interaktivní 3D zvuky i nové herní mechanismy. Hlavním vývojářem je Matej Vančo z týmu Struct9 a už v tuto chvíli je k dispozici demo pro Windows, Mac a Linux. Nabízí slovenský i anglický dabing.

Cílem kampaně je vybrat dostatek financí na celou hru a současně zjistit, jaký by o ni byl mezi fanoušky zájem. Pokud titul na StartLabu uspěje, vznikne plná verze, která by přitom měla být zdarma stejně jako současné demo. Celá vybraná částka by šla na vývoj hry, který by se naplno rozjel začátkem příštího roku. O slovenský dabing se postará Ivan Romančík, který pomohl už s demoverzí.

Autoři přitom věří, že lidé se zrakovým znevýhodněním si zaslouží být také součástí herního světa. Hodurove deti je možné podpořit libovolnou částkou, ale první odměny začínají na 10 eurech. Poděkováním za podporu vám může být zmínka v titulcích, tričko i vaše vlastní postava ve hře.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru