Nový RollerCoaster Tycoon pro mobily je logický rychlík

Na iOS a Androidu vyšel spin-off populární strategie. Zábavní park spravujete skrz puzzly

31. 1. 2020

Kdepak, společnost Atari ví, jak potrápit své fanoušky a bodnout jim jehlu pod nehet a ještě s ní pro jistotu pořádně zakroutit. Všechna čest. Podobně jako Konami v uplynulých letech své ceněné značky často “nalepí” na produkty, u nichž byste to opravdu nečekali. Nedávno jsme vás upozorňovali na novou síť hotelů se značkou Atari a nyní jsme se namísto regulérního pokračování populární série RollerCoaster Tycoon, jejíž nepříliš povedený poslední díl vyšel v roce 2016, dočkali oznámení free-to-play mobilního spin-offu pro iOS a Android. Jenže novinka nazvaná RollerCoaster Tycoon Story není klasickým zástupcem žánru. Zábavní park v ní sice “budujete”, ale prostřednictvím logického rychlíku z kategorie “spoj 3”.

Atari láká na vedení parku úplně novým a vzrušujícím způsobem. Řešením puzzlů budeme obnovovat legendární upadající zábavní centrum Eagleland. Naším úkolem je opravit jednotlivé atrakce, uklidit celý prostor a vybudovat nové obchody. Tak budeme činit prostřednictvím lístků, které získáme právě hraním logického rychlíku. Aby se téma pouti, atrakcí a horských drah nějak promítlo i do samotné hratelnosti, lákají nás vývojáři nejen na stovky puzzlů, ale především na unikátní kolejnicový systém, který má známý žánr osvěžit.

Vydavatel titul nazývá novou kapitolou casual hratelnosti založenou na nejpopulárnější hře se zábavními parky.

Hra navíc nabídne i příběh. Jeho hlavními hrdiny jsou údržbář Sam, mechanička Maggie, maskot Tyler a další zaměstnanci parku, jimž máme pomoci místo pozvednout a vyřešit nějaká tajemství. Do řešení puzzlů budou vstupovat nejrůznější power-upy a jejich obtížnost klasicky stále poroste. S každým posunem se má otevřít další část parku, v němž se podle autorů nacházejí populární klasické atrakce známé z této série. Když se zbavíte nepořádku a pustíte se do jejich renovace, můžete navíc jednotlivé prvky různě ozdobit. Ve hře nechybí ani výzkum a možnost upgradovat své dráhy i další podniky.

Atari hru nevyvíjí přímo, stojí za ní studio Graphite Lab. Vydavatel titul nazývá novou kapitolou casual hratelnosti založenou na nejpopulárnější hře se zábavními parky. Unikátní kolejnicový systém, stovky puzzlů a příběhová kampaň podle Atari nabízí úplně nový zážitek pro nové publikum, ale současně má zaujmout svým osvěžujícím přístupem i veterány značky RollerCoaster Tycoon.

Nedílnou součástí hry jsou i žebříčky a denní výzvy. A samozřejmě také mikrotransakce. Hra už je venku a jak si asi dokážete představit, první reakce fanoušků nebyly vůbec lichotivé. Stačí se podívat na YouTube, prozkoumat poměr lajků a dislajků, případně se začíst do komentářů. Na druhé straně hodnocení od hráčů například na americkém App Storu se drží překvapivě vysoko, takže třeba přeci jen autoři dokázali prostřednictvím netradičního mixu přijít s něčím originálním a zábavným, i když se tomu člověk zdráhá uvěřit.

Vzorek je v tuto chvíli ještě příliš malý na to, aby člověk dělal unáhlené závěry. O kvalitách hry se můžete přesvědčit sami. Až bude titul venku alespoň pár dní, budou určitě hodnocení reprezentativnější. Pokud vás novinka otrávila a přesto byste si rádi zahráli RollerCoaster Tycoon na mobilech a tabletech, můžete zkusit také RollerCoaster Tycoon Touch, RollerCoaster Tycoon Classic, RollerCoaster Tycoon 4Mobile nebo RollerCoaster Tycoon 3. Jojo, výběr tu rozhodně nechybí, nemluvě o všech dalších konkurenčních variacích na populární téma. A PC můžete sáhnout třeba po hrách Planet Coaster či Parkitect.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru