Resident Evil: Welcome to Raccoon City, Nový Resident Evil inspiroval remake dvojky a John Carpenter

Nový Resident Evil inspiroval remake dvojky a Carpenter

Film bude mít podtitul Welcome to Raccoon City. Nabídne i klasické kamerové úhly jako hra

Zdroj: Capcom
22. 3. 2021
Název: Resident Evil: Welcome to Raccoon City Datum vydání: 2. 12. 2021

Režisér nového filmu Resident Evil prozradil další podrobnosti o chystaném rebootu značky na stříbrném plátnu. V rozhovoru pro magazín IGN Johannes Roberts uvedl, že nový snímek bude mít podtitul Welcome to Raccoon City. Příběh nás vezme zejména do sídla Spencerových a na nechvalně proslulou policejní stanici, přičemž bude kombinovat prvky z prvních dvou her od Capcomu.

Film nemá jednoho hlavního hrdinu, ale celou skupinku, kterou tvoří důvěrně známé postavy jako Chris, Jill, Leon nebo Claire

Podobu nového filmu podle Robertse výrazně inspiroval remake druhého dílu, který oceňuje za atmosféru i filmové pojetí. Nálada remaku prý posloužila jako předloha pro náladu jeho adaptace. Když hru viděl, chtěl, aby jeho dílo bylo podobné.

Roberts znovu zopakoval, že jde o takzvanou origin story, jinými slovy uvidíme, jak to vše začalo. Události budeme sledovat z perspektivy různorodých hrdinů, ale důležitou “postavou” má být samotné Raccoon City. Samotný Roberts říká, že jeho film nemá jednoho hlavního hrdinu, ale celou skupinku, kterou tvoří důvěrně známé postavy jako Chris, Jill, Leon nebo Claire.

Kromě původních her ale Robertse inspiroval třeba horor Mlha režiséra Johna Carpentera.

Nový Resident Evil má být podobně strašidelný jako byly ve své době původní hry a i když se mu v něčem líbí i původní filmová série s Millou Jovovich, ta jeho půjde svou vlastní cestou a nemá s ní nic společného, opakovaně zdůrazňuje. Má být právě také mnohem děsivější, což dřívější hollywoodské adaptace podle Robertse nebyly.

Kromě původních her ale Robertse inspiroval třeba horor Mlha režiséra Johna Carpentera. A obecně jeho přístup k vyprávění příběhů v klaustrofobických kulisách, jakými jsou právě i zmíněné sídlo z jedničky a policejní stanice ze dvojky. Na těchto místech se také setkáme se záběry kamer imitující klasické fixní úhly z prvních dílů série, jak je mají pamětníci rádi.

Skutečné kulisy místo CGI

Fanoušky by mohla potěšit také informace, že se režisér nechtěl spoléhat výhradně na digitální triky, ale chtěl, aby lokace a efekty vypadaly jako skutečné. Roberts si nepřál vše točit jen před zeleným plátnem, ale věci skutečně postavit a pak digitální efekty využít k tomu, aby výsledek posunul ještě dál.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City bude mít premiéru 3. září. Shodou okolností jsme se v těchto dnech dozvěděli, že Resident Evil Re:Verse čeká otevřená beta, která začne 7. dubna a skončí 10. dubna. K dispozici bude na PC, PS4 i Xboxu One.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru