Nový prohlížeč Xboxu zpřístupní Stadii či GeForce Now

Nový prohlížeč Xboxu zpřístupní Stadii či GeForce Now

Uvedení může být na dosah. Nový firmware konzole se chystá i na prodej sluchátek

Zdroj: Microsoft
10. 3. 2021

Včerejší večer se nesl na zelené vlně Xboxu. Microsoft totiž v jednu chvíli vydal aktualizace nejen pro své konzole, ale také pro mobilní a počítačovou aplikaci. Důvod, proč o jinak poměrně rutinní záležitosti píšeme, se pochopitelně skrývá v množství novinek a vylepšení, s kterými jednotlivé updaty přichází, byť se budeme zaměřovat převážně na konzole. Právě ty se chystají na příchod nového oficiálního bezdrátového headsetu, nově nabídnou možnost zapnout, či potlačit funkci automatického navyšení fps a HDR u starších titulů ve zpětné kompatibilitě a současně s tím se otevírají dveře pro robustnější webový prohlížeč, který podle prvních ohlasů pohodlně zvládne například hraní her ze Stadie či prostřednictvím GeForce Now.

Zdroj: Microsoft

Začněme ale nejprve oním automatickým vylepšením starších titulů. Předně je důležité připomenout, že nejde o univerzální řešení pro celý program zpětné kompatibility a funkce je přístupná jen u vybraných titulů. Jak už Microsoft uvedl dříve, týká se Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC4 a Watch Dogs 2, dosud však hráči museli vylepšení přijmout, i kdyby se jim z nějakého důvodu nezamlouvalo. To však nyní Microsoft mění přidáním jednoduchého menu v nastavení zmiňovaných titulů, kde je možné automatické HDR a navýšení frekvence snímků vypnout a zapnout. „Možnost volby je nesmírně důležitá, zvlášť když dojde na hraní vašich oblíbených her,“ říká Microsoft a dodává, že je s každou změnou nastavení nutné hru restartovat.

Microsoft zároveň potvrzuje, že spárovaná sluchátka nabídnou funkci automatické bezdrátové aktualizace, která by do budoucna mohla přinést nové či vylepšené funkce.

Co se týče nového bezdrátového headsetu, uveden bude sice až 16. března – což s cenou kolem 2600 Kč platí i pro Česko – ale už nyní mu dělá Microsoft místo v rozhraní Xboxu. Pomocí nové aplikace Xbox příslušenství budete mít možnost pečlivěji nastavovat ekvalizér, basy, citlivost automatického zapínání a vypínání mikrofonu nebo upravovat sílu diody, která aktivitu mikrofonu indikuje. Microsoft zároveň potvrzuje, že spárovaná sluchátka nabídnou funkci automatické bezdrátové aktualizace, která by do budoucna mohla přinést nové či vylepšené funkce. Sluchátka pak logicky budou umět plně komunikovat i s počítačem, nicméně pro plné využití nabízeného potenciálu Microsoft uvádí, že je nutné aktualizovat i příslušnou aplikaci na Windows 10.

Zdroj: Microsoft

Dále pak bude možné v mobilní aplikaci opět sledovat vlastní achievementy, které z mobilů potichu před časem zmizely. Microsoft ale vyslyšel volání komunity, funkci momentálně nabídl vybraným hráčům a počítá s tím, že například včetně leaderbordů z konkrétních her se k ní v nadcházejících měsících dostanou i ostatní. To má pak platit také o přepracovaném prohlížeči, o kterém se před několika dny začalo psát v souvislosti s uzavřenou alfaverzí, do níž dostali pozvánku členové skupiny Alpha Skip-Ahead. Jde o vylepšený prohlížeč Edge založený na projektu Chromium, který má nabídnout plnohodnotný zážitek jako na počítači.

Podpora myši a klávesnice je jen špičkou ledovce, když začali první testující zjišťovat, že nový Edge umožní spuštění webových aplikací Stadie nebo GeForce Now a do budoucna s největší pravděpodobností i webový xCloud. Ve výsledku to znamená, že na Xboxu budete moci rázem hrát PC hry, případně si na starším Xboxu One spustit nejnovější tituly z nabídky Game Passu kompatibilní s xCloudem. Bohužel ale není v tuto chvíli známo, kdy bude nový Edge k dispozici, vzhledem k zařazení k testování by to ale už nemuselo dlouho trvat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru