God of War, Sony Interactive Entertainment, Nový Predátor se inspiroval hrou God of War

Nový Predátor se inspiroval hrou God of War

Režisér filmu netají svou zálibu ve hrách a potvrdil podobnost s herními mechanismy

Zdroj: Sony, Disney / koláž
11. 8. 2022
Název: God of War Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 20. 4. 2018

Nový Predátor s podtitulem Kořist (Prey) momentálně sbírá řadu nadšených ohlasů a recenzí a některým pozorným divákům a herním fanouškům současně neunikla jistá podobnost některých scén. Režisér filmu Dan Trachtenberg si totiž vzal inspiraci z God of War a otevřeně se k ní hlásí. On sám se pak netají tím, že má hry rád – v roce 2011 režíroval krátký film Portal: No Escape a před lety dokonce moderoval herní pořad The Totally Rad Show. Není tedy divu, že si do svého filmu přidal i něco z herního světa.

Predátor: Kořist se odehrává v roce 1719 a sleduje komančskou léčitelku Naru, která se nakonec musí utkat s predátorem. Jak ovšem tento příběh souvisí s God of War? Dan Trachtenberg, jenž před Kořistí režíroval film Ulice Cloverfield 10 a epizody seriálu Černé zrcadlo (Black Mirror) a Banda (The Boys), již v lednu u příležitosti vydání God of War na PC a následné chvály zmínil na Twitteru, že měla hra vliv na jeho nadcházející snímek.

Tehdy však neupřesnil, jak se tento vliv projevil. Později bylo ovšem možné si dvou takových inspirací všimnout již v prvním zveřejněném teaseru. Trachtenberg to navíc poté sám řekl v rozhovoru pro magazín ComicBook.com. Prvním odkazem a inspirací je Predátorův štít, jenž se zčistajasna zjeví. Přesvědčit se můžete sami ve videu výše v čase 2:12. Na mechanismech God of War je pak založeno i to, jak Naru manipuluje s tomahawkem.

Pár aspektů je v podstatě stejných jako ve hře, zatímco jiné se od God of War vzdalují, protože musely fungovat v odlišném kontextu.

„Způsob, jakým Naru zachází se sekerou, je zvláštní a souvisí s herními mechamisny God of War,“ řekl Trachtenberg. „Pokud jde o štít, tam jsem se také hrou inspiroval a myslím, že to dopadlo opravdu dobře. Pár aspektů je v podstatě stejných jako ve hře, zatímco jiné se od God of War vzdalují, protože musely fungovat v odlišném kontextu,“ dovysvětlil Trachtenberg. Pokud jste tyto podobnosti doteď nezaznamenali, případně jste nejnovějšího Predátora neviděli, můžete jej zhlédnout na Disney+.

Nejde o první průnik světa videoher a zmíněného filmu. Už před pár dny jsme vás informovali, že hudbu pro Kořist složila muzikantka Sarah Schachner, která se podílela také na soundtracku titulu Assassin’s Creed Valhalla. Když totiž režisér připravoval svůj film, hrál právě Valhallu a zaujal ho hudební doprovod. Odtud byl už jen krůček ke spolupráci na Kořisti.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru