Cyberpunk 2077, CD Projekt, Nový patch pro Cyberpunk 2077 vylepší minimapu

Nový patch pro Cyberpunk 2077 vylepší minimapu

Hráči už nebudou přejíždět odbočky. Zlevní také resetování všech perků u doktora

Zdroj: CD Projekt RED
16. 8. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Taky jste si už začínali pomalu říkat, kam se poděly další updaty pro Cyberpunk 2077? Tak to pro vás máme zprávu – ne dobrou, ne špatnou, zkrátka zprávu. Chystá se totiž vylepšení hry na verzi 1.3, o kterém teď vývojáři promluvili v tradičním stylu televizního vysílání zpráv na kanálu 54 News. Dozvídáme se tak, že po osmi měsících bude konečně upravena minimapa, hráči také dostanou za úplatu možnost resetovat si svůj dosavadní postup na stránce s perky a zpřehlední se i mise, ve které zavítáte do klubu Clouds.

Začněme navigací – je k nevíře, že se vývojáři k tak jednoduché úpravě dostali až nyní, zvlášť, když jde problém pro každého, kdo s některým z dopravních prostředků ve hře trochu zrychlí. Na rychlost totiž nereagovala mapa v horním rohu, takže bylo nemožné, nebo alespoň velmi náročné trefit tu správnou odbočku, když jste na minimapě neviděli dostatečně dopředu. Vývojáři ale pohled oddálí a šipku znázorňující hráče přesunuli ze středu níže. Kombinace obou těchto zásahů má za následek možnost lépe si naplánovat další cestu a konečně hru používat jako jakoukoliv jinou městskou akci.

Další změnou je v úvodu popisovaná možnost zaplatit jen 13 200 namísto 100 000 eurodolarů a nechat si vyresetovat veškeré přidělování získaných bodů do perků. Nepůjde tudíž kompletně změnit vlastnosti vaší postavy, ale některé oblasti bude možné skutečně naházet znovu a užít si trochu jiný build v průběhu hraní. Že to přináší další možnosti, jak si hru užít, o tom nepochybujeme, ani v tomto případě si ale nejsme jistí, co přesně vývojáře brzdilo od toho, aby podobnou funkci nezlevnili dřív a návštěvu doktora pro spuštění funkce Tabula e-rasa nezatěžovali tak masivní investicí. Namísto toho si mohli pohrát třeba s elegantnější možností, jak si užít endgame obsah, aniž by vás hra neustále automaticky nelákala na místo posledního rozhřešení celé hry…

Podivnost dnešního článku pak podtrhuje, že se vývojáři soustředili na misi Automatická láska, ve které musíte učinit rozhodnutí navázané na postavy se jmény Angel a Skye. Nechceme prozrazovat příliš, ale nejde zrovna o to nejdůležitější rozhodnutí, které musíte ve hře učinit. Hráči ale z nějakého důvodu podle dat vývojářů volili špatně kvůli zmatení ohledně jmen – Angel je muž, Skye žena – takže se v patchi na verzi 1.3 rozhodli dát větší prostor jejich portrétům, aby si hráči zapamatovali, s kým že to chtějí strávit nadcházející chvíle…

Nechci být zbytečně kousavý – jakýkoliv update vítám – ale řekl někdo vývojářům, že tohle zrovna není ten problém, který by měli ve hře řešit? Snad ale bude oprav víc a na více frontách, jak se už ostatně několikrát v souvislosti s podobnými podivnými články potvrdilo.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru