Paper Mario: The Origami King, Nintendo, Nový Paper Mario se postaví králi z origami

Nový Paper Mario se postaví králi z origami

Maskot Nintenda slaví důležité výročí a na Switch míří první ze spekulovaných nových her

14. 5. 2020
Název: Paper Mario: The Origami King Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , , Datum vydání: 17. 7. 2020

Společnost Nintendo právě oznámila jednu z her, o níž se v posledních týdnech spekulovalo. Série Super Mario letos slaví 35. narozeniny a už delší dobu se proslýchá, že je Nintendo plánuje oslavit ve velkém stylu. Psali jsme, že znovu na trh chystá celá řada starších vylepšených titulů s kníratým instalatérem v hlavní roli i to, že na cestě má být pokračování série Paper Mario. A to dnes skutečně bylo představeno.

Novinka se jmenuje Paper Mario: The Origami King a její oznámení doprovodil první trailer. Jak už podtitul napovídá, tentokrát se dobrodružství ponese ve stylu origami. Hra samozřejmě míří na Switch a vyjde už 17. července. Nintendo tak rovněž dodrželo nedávný slib, že chce uvádět hry na pulty obchodů nedlouho po jejich představení.

Mario a jeho nová parťačka Olivia se musí spojit s nepravděpodobnými druhy, jako je Bowser, aby se společně postavili novému nebezpečí. Musíme osvobodit zámek princezny Peach, který ovládl král Olly. Mario může používat nové schopnosti, jako jsou prodloužené ruce, s jejichž pomocí interaguje s prostředím a řeší hádanky. Nový bude i soubojový systém na bázi prstenců, který procvičí vaši mysl i postřeh.

Zdá se, že novinka se skutečně vrátí spíše ke kořenům spin-off série, jejíž poslední díly někteří fanoušci kritizovali za přílišná zjednodušení. Rozhodně tak očekáváme větší příklon k RPG prvkům. Hru vyvíjí japonské studio Intelligent Systems zodpovědné i za předchozí díly Paper Maria, takže je nepochybně počin v dobrých rukou. Kromě výrazně stylizovaného světa na nás čeká spousta humoru i zajímavé minihry, lákají autoři.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru