Doom, id Software, Nový mod změnil Dooma I a II na open world hry

Nový mod změnil Dooma I a II na open world hry

Vyzkoušejte si kultovní klasiku a její legendární levely v podání otevřeného světa

Zdroj: ddadd
29. 11. 2020
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

Autoři moderních her se velmi často nechávají zlákat open world pojetím, protože spousta hráčů slyší na příslib velkého otevřeného světa. I když se třeba ke všem žánrům a titulům hodit nemusí. Dřív se něčím podobným vývojáři často trápit nemuseli, protože by to nemuselo být v silách techniky, ani kdyby o to tým usiloval. Jak by ale mohla vypadat nějaká kultovní klasika v open world pojetí? Odpověď na tuto hypotetickou otázku přináší modder s přezdívkou ddadd, který transformoval Dooma a jeho pokračování do podoby hry s otevřeným světem. Propojil jejich levely a vytvořil velké mapy.

Kromě rozšířené mapy světa se můžete těšit i na některé další novinky, jsou jsou třeba obchodníci se zbraněmi a noví bossové.

Svůj výtvor nazývá Freeroam Pack. Pryč je struktura levelů i obrazovky, které je oddělují. Nemusí jít hned o lepší způsob, ale prostě jiný způsob, jak si klasiku vychutnat a prozkoumat její svět z jiné perspektivy. Původní mapy bylo pochopitelně nutné propojit za pomoci nových oblastí. Samotný autor si přitom myslí, že otevřený svět funguje lépe v Doomu II než v prvním dílu. Kromě rozšířené mapy světa se můžete těšit i na některé další novinky, jsou jsou třeba obchodníci se zbraněmi a noví bossové.

Světy Dooma můžete zkoumat jako nikdy dřív, láká ddadd. Původně oddělené levely také můžete plnit v libovolném pořadí. Z jedné do druhé oblasti prostě dojdete a třeba cestou objevíte něco zajímavého. Namátkou jiného mariňáka, se kterým prohodíte pár slov. A nebo vyměníte body za získané zabíjením monster za nějakou novou zbraň. Těšit se můžete i na nová tajná místa, například různé propojovací tunely. Svět Dooma II má být přitom extravagantnější a variabilnější než u Freeroam Packu pro první díl.

Pokud vás nápad zaujal, určitě se podívejte na obrázky, nebo ještě lépe na video. Z nich si uděláte mnohem lepší představu o tom, co můžete čekat. Freeroam Pack pro první i druhý díl si pak můžete stáhnout na Mod DB. Modder ddadd má na kontě také Punch-Out Doom a Batman Doom 2 Cold Heart.

No řekněte sami, nebyli byste z něčeho podobného v polovině devadesátých let nadšení?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru