Nový mod pro Fallout: New Vegas přidává vozidla

Nový mod pro Fallout: New Vegas přidává vozidla

Fallout: The Frontier nás v lednu vezme do mrazivého Oregonu. Nabídne dynamické počasí

Zdroj: Fallout: The Frontier
27. 12. 2020

Určitě už jste si všimli, že modifikace a totální konverze Falloutu nás hodně baví. A podle statistik si troufneme říct, že vy jste na tom velmi podobně. Teď tu máme další velice zajímavý projekt, který podle nás stojí za pozornost. Fallout: The Frontier je mod pro Fallout: New Vegas z roku 2010 od studia Obsidian Entertainment. A jeho vydání je za dveřmi. Vychází už 15. ledna, proto se sluší si jej představit blíž.

Fallout: The Frontier má přinést údajně ten nejkomplexnějších a nejrealističtější jízdní systém, který byl kdy vyvinut pro Fallout.

Novinka nás vezme do zasněženého Portlandu v Oregonu a samozřejmě i tady narazíme na známá místa a pamětihodnosti. Budeme bojovat s novými nepřáteli, potkáme desítky nových tvorů, stovky postav a k dispozici budeme mít přes 150 nových zbraní. Hlavní novinku v hratelnosti ale představují ovladatelná vozidla. Fallout: The Frontier má přinést údajně ten nejkomplexnějších a nejrealističtější jízdní systém, který byl kdy vyvinut pro Fallout. Na řízení se ostatně zaměřuje i nejnovější upoutávka odhalující datum vydání, které bylo posunuto z prosince na leden.

Modifikace se pyšní kompletním dabingem a trojicí hlavních questových linií. Vedle nich tu ale najdete také desítky vedlejších úkolů různého rozsahu i atmosféry. Zdejší prostředí má být neúprosné a přinést nové výzvy i zážitky. Autoři nás lákají na dynamické počasí. Teplý den se podle nich rychle promění v mrazivý v důsledku jaderné války, která dramaticky ovlivnila chování počasí. Narazíme na mlhu, sníh, déšť i bouřky. Z enginu prý tým vytáhl absolutní maximum.

Ve hře nechybějí samozřejmě ani bossové a rovněž vaši nepřátelé mohou usednout za volant dopravních prostředků. Tým přitom slibuje moderní grafické efekty i skriptované cut scény. Kdysi majestátní město se podle nich proměnilo jen v ozvěnu dřívější slávy. Portland je prý plný záhad a tajemství i pozoruhodných míst. A také tu najdete jeden z prvních vaultů, které společnost Vault-Tec vybudovala. Ví se o něm jen málo a stále zůstává zavřený. Co se asi nachází uvnitř?

Oregonu se podle vývojářů zatím série Fallout moc nevěnovala, takže přišli s vlastním příběhem a reáliemi. Pokusili se je ale propojit se známým lorem. Na modifikaci se podílejí desítky lidí a vznikala přes sedm let. Mělo by se jednat o jeden z největších modů pro New Vegas, ne-li vůbec ten dosud největší. Má také nabídnout desítky hodin zábavy.

Autoři doporučují, aby fanoušci rozehráli hru s novou postavou, i když by asi teoreticky bylo možné použít starý save. Varují však, že byste narazili na množství potenciálních chyb. Fallout: The Frontier vyžaduje základní hru a čtveřici oficiálních DLC

Více podrobností o modifikaci Fallout: The Frontier najdete na jejím oficiálním webu. Má už i profil na Steamu. Další videa najdete na kanálu projektu na YouTube. Za pozornost stojí například víc než 5 let starý teaser, který jen dokazuje, jak dlouho cestu museli autoři ujít. Díky novým automobilům by výsledkem mohlo být tak trochu jiné postapokalyptické dobrodružství s příchutí Mad Maxe nebo Rage. I když v o poznání mrazivější kulise.

Nový mod pro Fallout: New Vegas přidává vozidla

Zajímavé modifikace pro Fallout

Za pozornost stojí i další komunitní projekty ze světa Falloutu, o kterých jsme psali už dříve. Project Arroyo chce vzkřísit Fallout 2 ve Falloutu 4. Autoři modu Capital Wasteland do čtyřky předělávají Fallout 3. Fallout: New California je prequel New Vegas a hráče vezme do Kalifornie. Další fanoušci zase předělávají New Vegas do Falloutu 4. Mod Fallout: Miami pro Fallout 4 nás zase láká na prosluněnou Floridu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru