Nový mobilní ovladač má oficiální licenci PlayStationu

Nový mobilní ovladač má oficiální licenci PlayStationu

Backbone One je certifikovaný gamepad pro hraní her (nejen) z PlayStationu na iPhonu

Zdroj: Backbone
29. 7. 2022

Společnost Backbone představila novou verzi svého mobilního ovladače, který vytvořila ve spolupráci se Sony, aby se co nejlépe hodil pro hraní streamovaných her z PlayStationu. Backbone One – PlayStation Edition si zachovává svůj základ, s nímž přišly už původní ovladače, vzhledově se však záměrně přibližuje stylu a designu PlayStationu 5 a zvláště ovladači DualSense. Poslouží majitelům iPhonů a uživatelům Remote Play.

Ačkoli vzhled na první pohled připomíná PlayStation 5 a bez problémů zapadne i mezi jeho další příslušenství, možná překvapí, že si ovladač ponechal své původní uspořádání páček, které tedy tím pádem odpovídá schématu Xboxu. Tlačítka, jež jsou v tomto případě křížek, kolečko, čtverec a trojúhelník, a vyvedení v bílé barvě je ostatně to jediné, čím se PlayStation Edition liší od ovladače Backbone One z roku 2020.

Ovladač je nastavitelný a pojme menší i větší iPhony, nabíjí se přímo z nich a kromě hraní her z Apple Arcade či dalších iOS her podporujících ovladač pochopitelně slouží především ke vzdálenému hraní na své PS4 a PS5. Lze jej však využít i k dalším službám, například ke hraní titulů z nabídky Stadie nebo Game Passu, je ovšem nutné počítat s tím, že ovladač samotný neovlivní zobrazování tlačítek ve hře, pakliže tomu nebude sama uzpůsobena. K dispozici je nicméně i oficiální aplikace Backbone, která umožní další možnosti nastavení.

Ovladač bude nejprve dostupný v USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu, Mexiku, ale i několika evropských zemích. Česko mezi nimi však zatím nenajdete. Při uvedení na trh dorazí do Německa, Francie, Itálie, Španělska, Švédska, Nizozemska, další země mají nicméně následovat. Backbone One – PlayStation Edition bude exkluzivní pro iPhone, společnost Backbone ale pracuje i na své standardní verzi pro Android, která by měla na trh dorazit v listopadu. U obou verzí ovladač stojí 100 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru