Mass Effect (nový), Electronic Arts, Nový Mass Effect mají v rukou veteráni série

Nový Mass Effect mají v rukou veteráni série

Project director fanoušky ujistil, že tým vedou zkušení vývojáři původní trilogie

Zdroj: BioWare
26. 3. 2024
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Nový Mass Effect se opakovaně připomíná, měli bychom však počítat s tím, že pátou hru, jež zatím oficiálně nemá název, ještě nějaký ten pátek vyhlížet nemáme. Vývojáři v BioWare se v tuto chvíli plně soustřeďují na vývoj Dragon Age: Dreadwolf, ale samozřejmé i dalšímu Mass Effectu je věnována pozornost. Fanoušky série či jen trilogie by každopádně měla uklidnit a potěšit informace, že hru mají v rukou zkušení vývojáři, kteří mají letité zkušenosti s vývojem Mass Effectu, především pak samotné trilogie.

Informace o složení vedení vývojářského týmu přišla poněkud netradičně, a to prostřednictvím krátké výměny na Twitteru. „Vedoucí tým Mass Effectu 5 tvoří převážně veteráni původní trilogie, přičemž někteří jsou zde od samého začátku. Upřímně si myslím, že hra je ve velmi dobrých rukou a tvrzení, že všichni odešli, je neuctivé k těm, kteří tam stále jsou, hry nedělá jeden vývojář!“ napsala ilustrátorka Kala Elizabeth, jež se věnuje ve své tvorbě právě i Mass Effectu a Dragon Age a měla i možnost se studiem BioWare spolupracovat. Vzhledem k tomu, že je možné, že ví něco víc, byla dotázána na nějaký zdroj svého tvrzení.

S odpovědí nicméně nakonec přišel sám Michael Gamble, project director dalšího Mass Effectu, a upřesnil, že pozice executive producer, art director, creative director a také game director ve vývoji nové hry zastávají veteráni a vývojáři, kteří mají bohaté zkušenosti s již zmíněnou trilogií. Konkrétní jména sice Gamble nezmínil, přesto se pro fanoušky bezesporu jedná o uklidňující ujištění, zvláště pak pro ty, kteří brali slova o zasloužilých veteránech na lehkou váhu. Bohužel se však nic nemění na faktu, že nový Mass Effect je ještě daleko. V každém případě vše, co o nové hře zatím víme, naleznete jako vždy v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru