Nový God of War se nakonec nemusí jmenovat Ragnarok

Nový God of War se nakonec nemusí jmenovat Ragnarok

Logo použité v oficiální prezentaci Sony bylo stažené z internetu. Diví se tomu i Cory Barlog

Zdroj: Sony
31. 5. 2021

Na to, že se máme pokračování série God of War dočkat ještě v průběhu letošního roku, toho o hře samotné zatím příliš nevíme. Vývojáři ze studia v Santa Monice sice minulé září potvrdili, že se na hře pracuje a představili rovněž logo s runovým nápisem Ragnarok, dosud ale nad rámec dalších informací nepotvrdili, zda jde o skutečný podtitul, či nikoliv. Vzhledem k tomu, že symboly na svém hřbetě nese bájný had Jörmungandr, dalo by se z náznaku mnohé usuzovat o příběhu, stále ale čekáme, zda se spekulace potvrdí a Sony kápne božskou. Minulý týden to přitom užuž vypadalo, že se skutečně chystá God of War: Ragnarok, nakonec ale způsobila oficiální prezentace pro investory Sony jen trapnou chvilku a pravděpodobně i odhalení, že si autor oné prezentace hledal logo blíže nepředstavené vlastní hry na Googlu…

Zdroj: Sony

Původně jsme o novém God of War v souvislosti se zmiňovanou prezentací ani nechtěli psát – logo hry se zkrátka objevilo v seznamu titulů, které japonská společnost označuje za klíčové pro blízkou budoucnost a nacházelo se ve společnosti her jako Horizon Forbidden WEst, Ratchet & Clank: Rift Apart nebo Gran Turismo 7. Jenže fanoušci explicitně uvedený podtitul Ragnarok rozmázli na sociálních sítích a považovali jej za potvrzení jedné z mnoha neznámých chystaného počinu designéra Coryho Barloga. Netrvalo však dlouho, než si někteří hráči všimnuli, že lze logo jednoduše najít na Googlu a rozhodně nepochází z oficiálních zdrojů. Odtud pak nebylo k rychlé změně loga v inkriminovaných slidech prezentace a nahrazení patrně fanouškovského díla obecným logem série bez podtitulu.

Redaktorům IGN to nedalo spát a přeptali se u Sony, co měl popisovaný veletoč znamenat a dostalo se jim potvrzení, že logo bylo skutečně použito omylem. „Název a logo nové hry ze série God of War ještě nejsou finální. V naší prezentaci pro investory jsme omylem použili nesprávné. Nemůžeme se dočkat, až budeme moci říct víc a omlouváme za zmatení,“ řekl oslovený mluvčí Sony. Jinými slovy tak potvrdil mírně dadaistickou příhodu o tom, kterak oficiální prezentaci Sony sestavují zaměstnanci společnosti z neoficiálních materiálů, na druhou stranu se ale nepochybně stávají i mnohem závažnější chyby a tohle zůstane uchováno jako veselá příhoda, na kterou nakonec s největší pravděpodobností reagoval i zmiňovaný Cory Barlog. Ve chvíli, kdy IGN aktualizovali svůj článek, sdílel na svém Twitteru bez možnosti příspěvek komentovat všeříkající gif, v němž se patrně sám přešlapu diví. Pro nás to ale nakonec není nikterak podstatné – jasno budeme mít až po prezentaci Sony nebo jejím vystoupení v rámci některé z chystaných konferencí v období E3, nikoliv ale přímo na tomto veletrhu, kterého se japonská společnost oficiálně neúčastní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru