Nový dokument láká na první záběry z Epizody 4 pro Half-Life

Dokument láká na první záběry z Epizody 4 pro Half-Life

Noclip nás nechá nahlédnout do historie studia Arkane. Ukáže zrušený Return to Ravenholm

Zdroj: Valve
22. 5. 2020

Kanál Noclip se specializuje na videoherní dokumenty a reportáže a už příští týden uvede na YouTube svůj nejnovější počin, v němž se zaměřil na historii Arkane Studios. K dispozici už je první trailer a autoři pochopitelně na premiéru lákají také prostřednictvím sociálních sítích, kde zveřejňují nejrůznější střípky a útržky. A díky nim už s jistotou vím, že se profil Arkane zaměří nejen na projekty, které toto studio proslavily jako Arx Fatalis, Dishonored nebo Prey, ale také hry, které nikdy nespatřily světlo světa. Jinými slovy – zrušené tituly. A mezi nimi se objeví kromě jiného také takzvaná Epizoda 4 neboli Return to Ravenholm, pokračování série Half-Life, na němž Arkane dělali někdy v letech 2006 a 2007.

Sama existence hry není žádným tajemstvím. I když toho o ní nevíme mnoho, v uplynulých letech se opakovaně objevovaly nejrůznější informace, stopy a zmínky. Teď se o ní ale konečně dozvíme něco víc přímo od jejích autorů a navíc už teď můžeme obdivovat první “nové” záběry, které jsme dosud nespatřili.

Jak už druhý podtitul napovídá, vrátili bychom se v ní do Ravenholmu a hlavním hrdinou by nebyl Gordon Freeman, ale nějaká jiná velmi zajímavá postava.

I když se už příští týden dozvíme detaily, stojí za to připomenou alespoň pár drobností. Obecně se má za to, že Epizoda 4 by nenavazovala přímo na Epizodu 3. Měla nabídnout vlastní příběh. Jak už druhý podtitul napovídá, vrátili bychom se v ní do Ravenholmu a hlavním hrdinou by nebyl Gordon Freeman, ale nějaká jiná velmi zajímavá postava. To třeba prohlásil art director Sébastien Mitton v listopadu 2016.

Pozoruhodné je to i proto, že už v prosinci 2007 Gabe Newell prohlásil, že Valve mají zájem udělat další hry v sérii, které by se zaměřily třeba na Alyx. Že Gordon Freeman nemusí být vždy hlavní postavou a Alyx tou vedlejší. No a všichni víme, jak to nakonec dopadlo – jen před pár měsíci jsme se dočkali jiného spin-offu Half-Life s Alyx v hlavní roli.

Hru měl samozřejmě pohánět engine Source. A studio Arkane nebylo jediné, které si na podobný spin-off sáhlo. Tím dalším byl tým Junction Point Studios, který založil slavný designér Warren Spector. Tento projekt byl pro změnu zrušen, když studio koupil gigant Disney Interactive Studios. I jeho koncept se točil okolo Ravenholmu, na nějž později navázali právě Arkane se svým pokusem. Nicméně nakonec bohužel stejně neúspěšně.

Během uplynulých let se na internet dostaly nejrůznější obrázky a modely z Epizody 4, ale konkrétních podrobností se nám přesto nedostávalo. Tak uvidíme, co se dozvíme příští týden…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru