Korea IL-2 Series

Nový díl série IL-2 nás vezme do Koreje

Na nebi se tu střetnou vrtulové a proudové stroje. Simulátor má vyjít už příští rok

Zdroj: 1C Game Studios
2. 7. 2024
Název: Korea IL-2 Series Vývojář: Platformy: Žánr:

Příznivci historie, letadel a vzdušných soubojů mohou začít pomalu vyhlížet nové želízko v ohni v rámci série IL-2 Sturmovik. Korea IL-2 Series láká na letecký simulátor, který virtuální piloty přenese do války v Koreji, tedy do období, kdy do boje na nebi už ve velké míře vedle vrtulových strojů zasáhly ty proudové a získaly tu dominanci.

Ve hře narazíme na minimálně osm letounů včetně legend, jakými jsou F-86A Sabre a MiG-15. Všechny stroje budou detailně zpracované a pyšnit se realistickým modelem poškození. Polovina z nich bude podle autorů vrtulových a polovina proudových. Takže v oblacích narazíme třeba i na F-51D Mustang nebo F4U Corsair a jejich sovětské protipóly, jako byl Iljušin Il-10.

Nebudeme „jen“ létat, budeme velet

K dispozici budeme mít mapu o rozloze 440×440 kilometrů, která bude detailnější než kdykoli dřív. V hlavním herním režimu navíc nebudeme “jen” obyčejným pilotem, který se snaží uspět v sérii misí, ale budeme velet dalším pilotům. Takže půjde také o správu a plánování.

Autoři lákají na špičkovou technologii a nový engine s pokročilými možnostmi. Tohle podle autorů není jen nová verze hry, kterou už známe, ale úplně nový projekt. Bude podporovat moderní letecké páky i gamepady a bude kompatibilní také s VR headsety. Vedle samotného létání se navíc budete moci v in-game muzeu dozvědět více o tomto “zapomenutém konfliktu”. 

Vývoj nové hry odstartoval už v létě 2022 a většina práce už byla podle vývojářů odvedena, říká tým. Teď se pracuje hlavně na grafickém interfacu a herních módech. Práce na letadlech dospěla do fáze, kdy už se vytváří kokpity, zatímco mapa Koreje je kompletní a už se plní “jen” městy a letišti. Dokončuje se rovněž tvorba pozemních a námořních objektů. Autoři slibují pravidelně fanoušky informovat o novinkách na oficiálním blogu a děkuji za trpělivost.

Na hru už láká stylový teaser a první screenshoty, které vypadají opravdu lákavě. Titul by měl vyjít v roce 2025. Další informace najdete na oficiálním webu a v prvním vývojářském deníčku.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru