Someday You’ll Return, CBE Software, Nový český horor Someday You’ll Return vyjde v dubnu

Nový český horor Someday You’ll Return vyjde v dubnu

V moravských lesích budeme hledat ztracenou dceru. Upoutávka slibuje nefalšovaný strach

4. 2. 2020
Název: Someday You’ll Return Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 5. 5. 2020

Čeští vývojáři ze studia CBE Software lákají na svůj psychologický horor Someday You’ll Return novou atmosférickou upoutávkou. A při této příležitosti konečně odhalují také datum vydání. Hra na PC vyjde už 14. dubna. Na konzolovou verzi dojde řada později. Velmi slibná novinka působí jako mix Silent Hillu a nedávného norského thrileru Draugen. Přírodní scenérie nás zase nechávají vzpomenout třeba na thriller Alan Wake. Šikovně střižená upoutávka prezentuje řadu nových momentů a předvádí také některé postavy, kterými zatím autoři v propagačních materiálech šetřili.

Těšit se můžeme na krásnou tuzemskou přírodu, některé autentické přírodní dominanty a skutečné adventurní pasáže.

V Someday You’ll Return budeme v kůži otce pátrat po pohřešované dceři. Příběh nás zavede do moravských lesů, kde na nás má číhat ještě mnohem strašnější tajemství. Hlavní hrdina Daniel se kvůli Stele musí vrátit na místo, které se zapřísahal už znovu nenavštívit. Těšit se můžeme na krásnou tuzemskou přírodu, některé autentické přírodní dominanty a skutečné adventurní pasáže, které mají zaručit, že se z novinky nevyklube další first person hororový “walking simulátor”. Jakkoli mi osobně ani tento podžánr nevadí, řešení opravdových hádanek dávám přednost.

Dvoučlenný tým láká, že teprve v lese pochopíme, proč Stela od Daniela stále utíká. Hra má zkoumat téma otcovství, obav, ale i lží minulosti. Jak tomu v podobných případech bývá, ani tady nemají být nakonec tou největší hrozbou klasická monstra. Autoři se odvolávají také na místní legendy, z nichž některé lze vystopovat až do 9. století.

Pokud jde o prvky hratelnosti, těšit se můžeme na výrobu předmětů, bylinkářství a po jistou dobu budeme mít k dispozici i mobilní telefon včetně GPS a svítilny. Baterka ale nevydrží věčně. Someday You’ll Return obsahuje systém morálních voleb. Hráčovy akce mají následky, které mohou ovlivnit konec. Součástí hry budou i horolezectví, stopování nebo stealth pasáže.

I když herní svět je jakousi směsicí různých existujících míst, některé přírodní krásy a monumenty můžete navštívit i ve skutečnosti a vývojáři k tomu hráče přímo povzbuzují. Nejen přírodní scenérie a krajina inspirovala vývojáře, místní folklór se odrazí zase v hudbě a příběhu. Jak už bylo řečeno, časem by se hra měla objevit i na PlayStationu a Xboxu. Hru pohání Unreal Engine 4 od Epicu a vyjde na Steamu i na GOGu.

Hru jsme si vyzkoušeli už v květnu 2018 a hratelná ukázka nás velmi zaujala. Podívat se můžete na naše tehdejší dojmy, ať už textem nebo videem. Od té doby jsme měli příležitost hru vyzkoušet ještě několikrát. Její autory jsme navíc opakovaně vyzpovídali. Na akci Reboot Develop Blue v Dubrovníku jsme loni na jaře natočili rozhovor s Janem Kavanem i Lukášem Medkem. Poprvé byl Jan Kavan hostem našeho vidcastu skoro před dvěma roky.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru