Battlefield 2042, Electronic Arts, Nový Battlefield má nabídnout revoluční formu kampaně

Nový Battlefield má nabídnout revoluční formu kampaně

Můžete si zvolit, zda bojovat za Rusko, nebo USA, říká insider. Mluví také o multiplayeru

Zdroj: Electronic Arts
29. 3. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Všichni asi cítíme, že se už blíží oznámení letošních dílů sérií Call of Duty a Battlefield. V případě první zmiňované série se na nás sice neoficiální, ale dosti věrohodné informace valí nejen od insiderů a zapálených fanoušků, ale také přímo z velkých herních webů, které sice nezmiňují nic nového, ale již uniklé informace potvrzují. V případě Battlefieldu se médiím tolik do spekulací zapojovat nechce, pořád se ale můžeme v tomto ohledu spolehnout na insidera Toma Hendersona, který sebevědomě už poměrně dlouho mluví o novém Battlefieldu, kvůli kterému nedávno „zásahem vyšší moci“ přišel o několik videí na YouTube a celý svůj účet na Twitteru. Potenciálních výhružek ze strany vývojářů se ale nebojí, twitterový účet založil nový a informace o Battlefieldu umisťuje i na svůj nový blog. V nejnovějším příspěvku tvrdí, že letošní Battlefield nebude mít číslovku, hráči se mohou těšit na samostatný battle royale režim, multiplayerové perky a hlavně přelomovou kooperační kampaň.

„Letos se bude Battlefield jmenovat pouze BATTLEFIELD,“ říká Henderson na úvod svého „newsletteru“, který navíc označil číslem #1 a je tudíž pravděpodobné, že bude zprávy přinášet průběžně. Hra by se podle něj měla odehrávat přibližně v deset let vzdálené budoucnosti, což má dát šanci vývojářům použít spoustu zbraní a vojenské techniky, která se momentálně vyvíjí, případně se už nachází ve fázích prototypů. „Zasazení je velmi podobné tomu, kam se v rámci série Call of Duty vydal díl Black Ops 2 z roku 2012. Hra se odehrávala v roce 2025, tedy nějakých 10-15 let po vydání hry,“ vysvětluje insider. Do výběru mírně futuristické techniky zahrnuje například vojenské roboty, drony, letadla, vrtulníky, tanky a vyvrací, že by měl letošní Battlefield plnit funkci jednotného HUBu pro celou sérii, jak se nedávno objevilo na Redditu.

Nový battle royale mód by neměl mít nic společného s nepříliš úspěšným Firestormem – a to ani ve smyslu svého názvu – nicméně by měl stále nabízet 4 odlišné typy vojáků.

Na konto příběhové kampaně Henderson uvádí, že se mohou hráči těšit na spoustu podstatných novinek, o nichž mluví jako o revolučních. „Kampaň se zaměří na vás a vaší speciální jednotku, se kterou si budete moci zvolit supervelmoc, za níž budete bojovat. Nejde nutně o volbu na úrovni „spojenci vs. osa zla“, jen si zvolíte vlastní cestu,“ říká insider. Obě zmiňované země, které mají být prý jedinými supervelmocemi ve hře, si vaši jednotku budou moci najmout, není ale v tuto chvíli zcela jasné, zda svou volbu můžete změnit a po nějakém čase plnit zadání druhé strany. Magazín VGC například interpretuje insiderova slova tak, že strany budete moci měnit, sám Henderson ale o opakování takové volby nemluví. Slibuje nicméně, že si příběhovou část budou moci hráči zahrát v kooperaci, i tuto informaci je ale nutné brát se značným nadhledem a stále neoficiálně.

Na druhou stranu, Henderson už možná viděl chystaný úvodní trailer, který nemá podle jeho slov obsahovat žádnou gameplay část a působí prý jako první představení Battlefieldu V. Na video si jistě vzpomenete, už jen kolik způsobilo kontroverze a nechtěné pozornosti, takže by bylo na místě, aby se vývojáři poučili z chyb a nedráždili hráče nepřesnostmi a nesrovnalostmi hned na začátku. Sám Henderson ale ze zvoleného způsobu příliš nadšený není, takže naše očekávání trochu krotíme. A týká se to i multiplayeru, což je poslední část, o které se insider ve svém blogu zmiňuje. „Hra více hráčů nabídne větší a lepší bitvy a je popisována jako Battlefield 3 a 4 na steroidech. V určitém bodě dorazí také battle royale,“ předpovídá na základě svých zdrojů Henderson. Nový battle royale mód by neměl mít nic společného s nepříliš úspěšným Firestormem – a to ani ve smyslu svého názvu – nicméně by měl stále nabízet 4 odlišné typy vojáků s unikátní výbavou i schopnostmi, odpovídající svým popisem perkům z multiplayer Call of Duty. „Například průzkumník se může pohybovat neslyšně, zatímco střelec vydrží sprintovat delší dobu,“ vyjmenovává Henderson.

Pro tuto chvíli je to na konto Battlefieldu od insidera všechno, sám ale naznačuje, že další informace přijdou později a hlavně – v květnu se máme dočkat popisovaného traileru. To je ostatně v souladu s tím, co říkal novinář Jeff Grubb a co by odpovídalo předchozím zvyklostem, když k oznamování Battlefieldu i Call of Duty docházelo relativně krátce před E3, aby na veletrhu mohla být hra blíže představena.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru