Nový Assassin přinese davy lidí v ulicích, jako mělo Unity

Leaker láká na klasické prvky starších her. Město bude jen jedno, ale dostaneme se i z něj

Zdroj: koláž/Vortex/Ubisoft
3. 9. 2022

Informace o nové menší assassinské hře Assassin’s Creed Mirage, donedávna známé jako Rift, se ještě před oficiálním představením, které připadá na 10. září, neustále zpřesňují. S čerstvou várkou opět přispěchal důvěryhodný leaker a youtuber j0nathan, jehož informace na Twitteru šíří dále Rebs Gaming jako posledně. Aktuální únik tvrdí, že Bagdád je jediným městem, které v novince navštívíme, ale bude rozdělen do několika různých čtvrtí. Pravděpodobně budou čtyři a každá má mít svého bosse. Okolo města ale bude poušť, oázy a řeky, takže nás určitě čeká i výlet za jeho hranice.

Další z klasických zbraní, která se má vrátit, jsou vrhací dýky. Podobně bude možné schovávat se před pronásledovali na střechách jako v prvním dílu slavné ságy. V ulicích se má pohybovat velké množství postav. Cílem vývojářů je údajně docílit efektu jako v Assassin’s Creed Unity, který tím skutečně vynikal. A pravdou je, že na takové davy už běžně v dalších dílech člověk nenarazil. V parkouru má být řada interakcí a možnost využít nejrůznější prvky prostředí, jako jsou lucerny ke zhoupnutí okolo rohu. I tento mechanismus už jsme dříve viděli.

Návrat ke kořenům

Některá zabití má zase provázet efekt zpomalení času, zejména u vražd ze vzduchu. Nevím, jak to cítíte vy, ale na mě dělají představené informace takový dojem, že se skutečně snaží někdo velmi přiblížit prvnímu dílu, jeho prvkům a atmosféře. Samozřejmě za předpokladu, že jsou podrobnosti správné.

Ostatně už samotná póza hlavního hrdiny na prvním oficiálním obrázku od Ubisoftu jasně evokuje jedničku. Jedná se o klasické zabití ve skoku a celková kompozice odpovídá originálu. Stačí se podívat na detaily rukou a nohou, pózu protagonisty i vlající oblečení, viz níže. Jestliže se vám po původní hře stýská a po dobách, kdy byl Assassin spíš stealth akční adventurou a nikoli akčním RPG, mohli byste v novém dílu najít něco, co nám už dlouho Ubisoft nenaservíroval.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru