Project G.G., PlatinumGames, Novou hrou od PlatinumGames je Project G.G.

Novou hrou od PlatinumGames je Project G.G.

Teaser naznačuje něco mezi Ultramanem a Godzillou. Vydání je ještě hodně daleko

26. 2. 2020
Název: Project G.G. Vývojář: Vydavatel:

O nových hrách studia PlatinumGames se spekuluje takřka nepřetržitě. Tým kolem designéra Hidekiho Kamiji si vydobyl za dvanáct let svého působení skvělé renomé a díky hrám jako Astral Chain, Bayonetta, Nier: Automata i řadě dalších patří k jednomu z nejuznávanějších nezávislých studií. Problém pro lidi z PlatinumGames ale spočívá v tom, že většinu svých legendárních hitů vytvářeli pro někoho jiného a neměli žádnou kontrolu nad marketingem, vydáním, ani dalším využívání obsahu zmiňovaných her. Díky investici čínské společnosti Tencent ale vstoupilo studio do nové éry, ve které si chce hry nejen vyvíjet, ale také nezávisle vydávat, což podtrhuje jednak lehce kontroverzní remaster The Wonderful 101 a jednak zbylá trojice titulů, společně se formující pod číslovkou 4, která se od února začala objevovat na sociálních sítích PlatinumGames. Od dnešního dne se navíc tajemství poodkrývá, když konečně došlo na oficiální vyjádření k projektu s pracovním názvem G.G. O něm se díky informacím magazínu Famitsu mluví necelý den a je zřejmé, že doplňuje Wonderful 101 na cestě za samostatností.

Vývoj nové hry vede Hideki Kamija, který o ní mluví jako o plnohodnotné záležitosti a důležité nové značce pro PlatinumGames. V rozhovoru pro Famitsu navíc uvádí, že se o vydání nového titulu zajímal Tencent, vývojáři však usoudili, že i s případnými riziky chtějí hru vydat ve vlastní režii a být jejím kompletním pánem. To pak zmiňuje Kamija i v čerstvě vydaném blogu na oficiálních stránkách a ještě několikrát v něm zdůrazní symbolickou rovinu tohoto rozhodnutí. „Bereme na sebe riziko, které jsme si coby smluvní vývojáři neuměli představit. Mít plnou kontrolu nad projektem G.G. nám dává svobodu, ale přináší také zodpovědnost; věřím ale, že to budeme schopní přetavit v motivaci, učinit z projektu G.G. tu nejlepší možnou hru,“ říká Kamija.

O čem ale hra bude, zatím nechávají vývojáři hráče hádat, byť se logicky objevují výrazné náznaky a motivy, připomínající především Ultramana.

Co se týče náplně, mnoho konkrétních informací nemáme, je však k dispozici krátký teaser a sada obrázků, které mnohé naznačují. V první řadě by mělo jít o dokončení Kamijovy hrdinské trilogie, do které podle svých slov počítá Viewtiful Joe, The Wonderful 101 a právě nový titul, jenž ve finále označení G.G nebo GO-GO neponese. O čem ale hra bude, zatím nechávají vývojáři hráče hádat, byť se logicky objevují výrazné náznaky a motivy, připomínající především Ultramana, ale při pohledu na monstrum také Godzillu. O jaký půjde žánr, Kamija rovněž neprozradil a vedle zmínky o částečném příklonu k akci zůstal značně nekonkrétní. Takový je nakonec i několikrát zmiňovaný teaser, který se nechlubí oslnivou grafikou a měl by skutečně posloužit jen pro navození té správné atmosféry.

Jak totiž designér říká, vývoj hry je v tuto chvíli teprve na začátku a ještě budeme muset dlouho počkat na to, abychom si mohli hru vyzkoušet. „Jak už jsem řekl, s projektem G.G. stojíme na startovní čáře a cíl je v nedohlednu. Na druhou stranu se ale těším, až tenhle závod rozběhneme a doufám, že nám budete fandit,“ uzavírá Kamija svůj příspěvek fanouškům. Z přiložených tří obrázků tak můžete i vy začít zkoumat, o čem by Project G.G. měl být a klidně si i zaspekulovat, jaké dva další zbývající tituly v PlatinumGames chystají.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru