Aliens: Dark Descent, Focus Entertainment, Noví Vetřelci dorazí v červnu

Noví Vetřelci dorazí v červnu

Aliens: Dark Descent láká na souboje s xenomorfy i korporací Weyland-Yutani

Zdroj: Tindalos Interactive
21. 3. 2023
Název: Aliens: Dark Descent Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Datum vydání: 20. 6. 2023

Společnost Focus Entertainment oznámila, že hra Aliens: Dark Descent od studia Tindalos Interactive vyjde 20. června. Dorazí na PC i konzole PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Magazín IGN při této příležitosti exkluzivně zveřejnil nový trailer, kterým láká na real-time taktickou akci. Autoři slibují nový příběh zasazený do populárního vesmíru a v nové ukázce se dozvíme, co nás vlastně čeká po přistání na měsíci Lethe.

Když v souboji připravíte nechtěně o život svého mariňáka, už to nemůžete vzít zpět.

Velíte skupině mariňáků a autoři slibují, že se hra bude skvěle ovládat na klávesnici s myší i na gamepadu. Plánovat a volit strategii ale musíme obezřetně, stejně jako využívat zpomalení času, protože jakmile jednou o někoho přijdeme, je ztracený nadobro. Jinými slovy, když v souboji připravíte nechtěně o život svého mariňáka, už to nemůžete vzít zpět. Ve velkých otevřených úrovních máme podle vývojářů plnit nejen hlavní příběhové úkoly, ale také vedlejší mise.

Ti mariňáci, kteří přežijí setkání s xenomorfy, samozřejmě mají to privilegium získat nové schopnosti a odemknout si zvláštní dovednosti. Svou skupinku můžete vybavit a upravit její složení podle toho, jak vám to vyhovuje nejlépe. Nechybí samozřejmě třeba zbraně známé z populární předlohy. Autoři přitom věří, že mají potenciál zaujmout nejen fanoušky Vetřelce, ale obecně příznivce všech real-time akčních strategií.

Bojovat budeme nejen s obávanými xenomorfy, ale také se zástupci nechvalně proslulé korporace Weyland-Yutani. Protivníci se přitom mají být schopní přizpůsobit naší taktice. Na některých místech si dokážeme prosekat vlastní cestu, nebo objevíme skrytou zkratku. S každým zdrojem ale máme podle autorů nakládat opatrně, protože nadbytkem rozhodně trpět nebudeme.

Studio Tindalos Interactive, které na Aliens: Dark Descent pracuje, je nezávislý francouzský tým sídlící v Paříži. Založen byl v roce 2010 a v minulosti Focus vydal jeho hry Battlefleet Gothic: Armada a Battlefleet Gothic: Armada 2.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru