Starfield, Bethesda Softworks, Nové video ze Starfieldu odhaluje herní svět a zasazení

Nové video ze Starfieldu odhaluje herní svět a zasazení

V roce 2330 navštívíme Settled Systems. Úkolem bude udržení míru mezi velkými frakcemi

Zdroj: Bethesda
21. 10. 2021
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

V průběhu celého včerejšího dne se zdálo, že svět videoher odpočívá před další vlnou zajímavých zpráv, a tahle intuice nás opět nezklamala. V podvečer oznámila Sony, že vydá na PC úspěšný God of War. Pak se ozvali vývojáři z CD Projektu RED, že next-gen updaty Zaklínače a Cyberpunku dorazí až příští rok. A aby toho nebylo málo, Bethesda pustila do světa další informace o Starfieldu. Jde o nové video, ve kterém design director Emil Pagliarulo seznamuje fanoušky se světem, ve kterém se budou pohybovat a poodhaluje i detaily ohledně zasazení a postoj společnosti. Z jeho slov, doprovodných artworků a několika málo střípků záběrů ze hry se zdá, že Starfield bude velkolepě pojatou sci-fi záležitostí, připomínající Mass Effect zkombinovaný s Nadací Isaaca Asimova a stylizací z filmové verze Clarkovy Vesmírné Odyssey.

„Ahoj, jmenuji se Emil Pagliarulo, jsem design director hry Starfield a s potěšením vám nabízím exkluzivní pohled na naši hru a úžasný vesmír, který jsme pro ni vytvořili,“ zní začátek krátkého videa. Pagliarulo dále potvrzuje, že část naší galaxie, ve které se hra odehrává, dostala pojmenování Settled Systems – tedy v překladu osídlené systémy. „Naše hra se odehrává v roce 2330 v relativně malé kapse uvnitř Mléčné dráhy, přibližně 50 světelných let od Sluneční soustavy,“ vymezuje ještě Pagliarulo umístění Starfieldu a přesouvá se k událostem, které načrtávají poměry ve společnosti a aktuální okolnosti života všech obyvatel.

Starfield začíná 20 let poté, kdy se do válečného konfliktu nechaly zavléct dvě největší kolonie – United Colonies a Freestar Collective. Válku designér hry blíže nerozvádí, faktem ovšem je, že o dvacet let později se celý svět Starfieldu nachází v období křehkého míru a je téměř jisté, že si jej různé frakce a kolonie vykládají po svém. I z toho důvodu jsou Settled Systems stále velmi nebezpečným místem a hlavní hrdina bude muset být neustále na pozoru. Jak vysvětluje Pagliarulo, při putování vesmírem můžeme narazit na příslušníky neúprosných žoldáků, nevypočitatelných vesmírných pirátů nebo náboženské fanatiky. Tedy, můžeme, je v podstatě jisté, že na ně skutečně narazíme a střet to zřejmě nebude úplně veselý.

Jak už víme z předchozích informací o hře, hráč na sebe vezme roli vesmírného průzkumníka a svého druhu sjednotitele jednotlivých národů. Pod vlajkou Constellation nás pravděpodobně čeká spoustu vyjednávání, ať už slovy, nebo zbraněmi, přesvědčování a plnění nejrůznějších úkolů, které budou nepochybně v něčím zájmu, zatímco jiní je ponesou značně nelibě. Právě na tomto místě slibuje Starfield (ještě dospělejší?) zážitky jako při hraní Mass Effectu, okořeněné právě oním prozkoumáváním vesmíru. Pravda, není toho od Bethesdy mnoho, ale s přihlédnutím k tomu, nakolik zruční vypravěči tito vývojáři jsou, čekání na 11. listopadu příštího roku bude ještě hodně dlouhé…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru