Tekken 8, Bandai Namco Entertainment, Nové video z Tekkenu 8 ukazuje destrukci v aréně

Nové video z Tekkenu 8 ukazuje destrukci v aréně

První velká bojovka na Unreal Enginu 5 prezentuje další postavu a chystané novinky

Zdroj: Bandai Namco
21. 2. 2023
Název: Tekken 8 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 1. 2024

Zatímco Street Fighter 6 od Capcomu už je pomalu na dohled a vyjít by měl letos v červnu, konkurenční bojovka Tekken 8 od společnosti Bandai Namco Studios je nám poněkud vzdálenější. O to větší radost nepochybně fanouškům udělá nový gameplay trailer. Hlavním hrdinou nové ukázky je Kazuya Mishima (či spíše Kazuja Mišima), který je součástí této ságy od úplně prvního dílu z roku 1994.

Upoutávka láká na jeho nezaměnitelný bojový styl, japonský dabing, ale i drobnou destrukci prostředí, protože nepřítele můžete omlátit o blízkou překážku na kraji arény. Při sledování povedené grafiky alespoň mě ale nejvíc fascinuje skutečnost, o kolik lépe dnes vypadají in-game záběry než předrenderované filmečky v prvních dílech, které byly kdysi považované za technologický etalon kvality a ozdobou každého intra a outra.

Hratelnost má být agresivnější a bude odměňovat za aktivní přístup.

Za pohledný zevnějšek hra vděčí kromě šikovných grafiků a výtvarníků samozřejmě také Unreal Enginu 5 od Epic Games. Změny se ale odehrají i uvnitř. Hratelnost má být agresivnější a bude odměňovat za aktivní přístup. Důležitým prvkem má být také zmíněná zničitelnost prostředí. Její podoba a fungování přitom údajně vychází z ohlasů samotných fanoušků. Všechny modely postav autoři vytvoří úplně nově a nejde jen o vylepšené recykláty z předchozích dílů. Nicméně už Tekken 7 spoléhal na Unreal Engine, ale čtvrté generace. Novinka má být první velkou bojovkou, která vsadila na pětku.

Titul byl oznámen loni v září během akce State of Play. Krátký teaser se ale objevil už dříve na turnaji EVO 2022. Tekken 8 může vyjít v příštím roce a míří na na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru