Far Cry 6, Ubisoft, Nové video z Far Cry 6 odhaluje krásu ostrova Yara

Nové video z Far Cry 6 odhaluje krásu ostrova Yara

Bez ohledu na obsah, forma je okouzlující. Vývojáři také mluví o občasné 3rd person kameře

Zdroj: Ubisoft
8. 6. 2021
Název: Far Cry 6 Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 7. 10. 2021

Po mnoha spekulacích a únicích na poslední chvíli představili vývojáři z Ubisoftu na konci května chystaný šestý díl série Far Cry. Předchozí informace doplnily konkrétní zmínky o hlavním protagonistovi, záporácích, vlastnostech samotné hry i jejím zasazení. Skrze plejádu videí pak mohli hráči sledovat příjemný posun v grafickém zpracování a začít se těšit na prostředí silně inspirované Kubou. V novém videu se k něm Ubisoft prostřednictvím youtubera s přezdívkou Cycu1 vrací a na ploše více než osmi minut ukazuje další zajímavá zákoutí karibského ostrova, který však stojí na prahu nové revoluce. A jak už jsem zmiňoval v některých z našich předchozích videí – ačkoliv hry od Ubisoftu nepatří k mým nejoblíbenějším, propracovanost herního světa a vysokou úroveň vizuálního ztvárnění nemohu týmu z Ubisoftu Montreal upřít.

Nové video rozšiřuje dosud zveřejněné záběry a přináší i několik momentů z pohledu hlavního hrdiny, či hrdinky. Od nasvícení jednotlivých lokací, přes detaily fauny a flory, až po mementa předchozích ozbrojených střetů působí Yara jako skvělé místo pro další akční jízdu v duchu Far Cry. Platí to také o hlavním městě Esperanza, které je dosud největší v historii série a vývojáři si od něj mnohé slibují. Ve videu je patrná také změna denní doby a dynamické počasí, které by – snad, doufejme – mohlo konečně také ovlivňovat například šíření požáru, které se od skvělého zpracování ve Far Cry 2 a Far Cry 3 znovu trochu vytratilo. Velmi dobře působí i stíny a nenápadné odlesky v kalužích na zablácených cestičkách. Jinými slovy, nechci zbytečně přehánět, ale pokud nic jiného, procházka po Yaře by mohla fungovat na výbornou.

První instancí pro third person kameru jsou cutscény – Khavari popisuje, že si s touto možností pohrával tým od samého začátku a výsledek je podle jeho slov překvapivě plynulý.

Na tomto místě se můžeme zároveň vrátit k několik dní staré informaci o zpracování kamer. Far Cry jsme až dosud považovali za first person střílečku, už v prvních videích ale bylo patrné, že šestý díl zřejmě nabídne i pohled třetí osoby, což vývojáři následně potvrdili. V rozhovoru pro magazín Gamespot zaznělo z úst vývojáře Navida Khavariho, že se kamera skutečně bude přepínat, nikoliv však podle libovůle hráče, ale na předem určených místech. První instancí pro third person kameru jsou cutscény – Khavari popisuje, že si s touto možností pohrával tým od samého začátku a výsledek je podle jeho slov překvapivě plynulý. Vedlejším efektem pak je, že hráč bude moci spatřit hlavního hrdinu, což podtrhne význam postupné úpravy vybavení a umožní prý lepší splynutí s dějem. Daniho či Dani bude nicméně možné sledovat i v táborech guerilly a také během speciálních komb využívajících výbavu z tzv. Supremo batohů.

Další detaily bychom se měli dozvědět v rámci konference Ubisoft Forward, která je naplánována na 12. června a kterou budeme od 21 hodin přenášet s českým komentářem.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru