Nové Star Wars nabídnou multiplayer a nejsou VR

Electronic Arts se ke včerejšímu úniku nevyjadřují, ale přesto se ví zase o trochu víc

5. 3. 2020
Název hry: Star Wars: Squadrons Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 10. 2020 Platformy: , , Žánr: ,

Zatímco společnost EA mlčí, šikovným hráčům a autorům z Gematsu se povedlo vyšťourat další podrobnosti o hře Star Wars: Project Maverick, jejíž záznam včera unikl prostřednictvím evropské mutace PlayStation Network na internet. Nové informace jsou opět jen kusé, ale stojí za pozornost. Analýzou příslušného souboru v databázi bylo možné zjistit pár dalších maličkostí o novince od studia EA Motive, které sídlí v kanadském Montréalu.

I vy jste včera na sociálních sítích spekulovali, zda nepůjde náhodou o nějakou mobilní hru nebo VR záležitost. Ostatně podle Jasona Schreiera z Kotaku, který pravost úniku obratem potvrdil, má jít o nějaký menší nezvyklý projekt. Tomu napovídá i název. Samotná přítomnost v PlayStation Network pochopitelně vyvrací spekulaci o čistě mobilní hře. Co tedy víme?

Šikovným fanouškům se dokonce podařilo vydolovat úryvek skladby ve formátu MP3, která bude znít na pozadí domácí obrazovky PS4, když bude hra vybraná.

ID “EP0006-CUSA19053_00-MAVERICKBETA0001” naznačuje, že obsažená verze je v betě, půjde o betatest, nebo se jedná o nějaký prototyp. V poli PlayStation VR se objevuje jednoznačné “No”, takže nejde o exkluzivní VR počin ani hru s podporou virtuální reality. Naopak parametr 5 u Play Together má naznačovat, že hra nabídne multiplayer. Funkce Play Together totiž umožňuje spustit hru přímo z party.

Šikovným fanouškům se dokonce podařilo vydolovat úryvek skladby ve formátu MP3, která bude znít na pozadí domácí obrazovky PS4, když bude hra vybraná. Všechny tyto střípky navíc snad dávají naději, že bychom se odpovědí mohli dočkat už relativně brzy. Snad se z novinky vyklube nějaký hratelný projekt určený široké veřejnosti.

A pak je tu ten další Jedi

Fanoušci Star Wars se také dovtípili, že záhadný titul bude zřejmě mít souvislost s jedním starším prohlášením. Loni v prosinci šéf studia Motive Patrick Klaus naznačil, že jeho tým dělá na nějakém velmi unikátním zážitku.

Už včera jsme pak psali, že podle Jasona Schreiera EA v tuto chvíli pracují ještě na pokračování Jedi: Fallen Order, které má na svědomí Respawn. Motive dříve pomáhali s Battlefrontem, takže i zmínka stran multiplayeru by u nového projektu dávala velmi dobrý smysl.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru