Retro závody Hotshot Racing připomínají automatové hity

Novinka se inspirovala legendami od Segy, ale láká nás na on-line multiplayer i split-screen

27. 2. 2020
Název hry: Hotshot Racing Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Začátkem února jsme vás na Vortexu upozorňovali na stylové retro závody Formula Retro Racing, které chtějí napodobit kouzlo arkádové klasiky Virtua Racing. A při té příležitosti si připomínali i další podobné projekty, z nichž mezi ty nejzajímavější určitě patří titul s všeříkajícím názvem The 90’s Arcade Racer, který v roce 2015 úspěšně prošel kampaní na Kickstarteru, a nyní je v přípravě pod názvem ’90s Super GP. Čekání na hru inspirovanou arkádovými hity od Segy, jako je Daytona nebo Scud Race, si ale už na jaře zkrátíme jinou potenciálně velice slibnou hrou. Jmenuje se Hotshot Racing, míří na PC, PS4, Xbox One i Switch a také se inspirovala závodními klasikami od Segy z poloviny devadesátých let.

V módu Cops and Robbers zločinci prchají před policisty, kteří je nahání. Koho chytnou, přidá se na jejich stranu.

Hotshot Racing slibuje rychlé arkádové závody od studií Lucky Mountain Games a Sumo Digital. Stylizace je sice retro a odvolává se na ranou 3D grafiku a tehdejší estetiku, ale autoři nás lákají na plynulých 60 snímků za sekundu v singlu, on-line multiplayer až pro 8 hráčů a split-screen pro čtyři bez ohledu na platformu, kterou si zvolíte. Titul se pyšní pestrobarevnou grafikou a odlehčeným stylem. Nabídne osm různých jezdců, kteří budou moci vyrazit na jednu z 16 tratí po celém světě. Závodit budeme na pobřeží, v džungli, v horách nebo na poušti. Prostě klasika.

Samozřejmostí má být hned několik různých módů, které prověří naše schopnosti. Středobodem hry je tradiční režim Grand Prix, který připomíná klasický šampionát. Time Trial se z nás pokusí vyždímat ten nejlepší možný čas na kolo, abychom se mohli poměřovat s ostatními v on-line žebříčcích. V módu Cops and Robbers zločinci prchají před policisty, kteří je nahání. Koho chytnou, přidá se na jejich stranu. A konečně Drive or Explode nás přinutí jet určitou minimální rychlostí a projet včas checkpointem, jinak vyletíme do vzduchu.

V každém případě se na tratích neobejdeme bez driftování, upozorňují autoři. Prostřednictvím smyku nebo slipstreamu získáváme také boost. Vydavatelem Hotshot Racing se stala společnost Curve Digital. Její zástupce Simon Byron prohlásil, že jakmile si titul vyzkoušel, okamžitě se přenesl do mládí, kdy hrával závody jako Virtua Racing, Cruis’n USA nebo Sega Rally. Je to podle něj triumfální návrat této hratelnosti.

Hra dorazí na PC i konzole už letos na jaře a podle mě vypadá na pohled prostě úžasně. Ale možná jsem jen příliš ovlivněný množstvím peněz, které jsem v dětství naházel do podobných automatů… To už mi řekněte vy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru