Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite), Ubisoft, Nové Rainbow Six se nakonec jmenuje Extraction

Nové Rainbow Six se nakonec jmenuje Extraction

Ubisoft odtajnil podtitul v novém videu. Odhalení dalších detailů proběhne v sobotu

Zdroj: Ubisoft
7. 6. 2021
Název: Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite) Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2022

Na sobotu 12. června je naplánovaná prezentace Ubisoft Forward. Ačkoliv vývojáři dosud neodtajnili seznam her, o kterých chtějí v rámci konference mluvit, tušili jsme, že jednou z nich bude připravovaný Rainbow Six Quarantine. Nad rámec úniků a nepříliš lichotivého hodnocení testovací verze byla hra v poslední době skloňována i v souvislosti s podtitulem, který s ohledem na dění ve světě začal působit nepatřičně. Pro titul se tak vžil neoficiální podtitul Parasite, který se rovněž objevil na některých uniklých materiálech, ovšem ve finále to nebude ani on. Nové Rainbow Six dostalo přídomek Extraction.

Vývojáři z montrealské pobočky Ubisoftu to odhalili v novém krátkém videu, kde pokračování Rainbow Six připomínají. Ostatně, hra byla představena už před dvěma lety a od té doby jsme o ní v rovině zpráv přímo od Ubisoftu slyšeli jen velmi sporadicky. „Operátoři se spojují proti společnému nepříteli. Zjišťují, jak bojovat s parazitem, jak jej překonat a jak se před ním za každých okolností uchránit. Vzali jsme základy série Rainbow Six Siege a vybudovali na nich novou moderní taktickou střílečku,“ připomínají vývojáři. Vedoucí producent Antoine Vimal du Monteil pak potvrzuje, že bez ohledu na spekulace o jméně ponese nová hra zmiňovaný podtitul Extraction.

Jak už zaznělo dříve, ve hře se postavíme proti nepřátelům z vesmíru, kteří z dosud neznámého důvodu zaútočili na Zemi. Smyslem hry bude provést rychlý výsadek a vyčistit danou lokaci. Jen na hráčích nicméně bude, zda zariskují a zůstanou v nakažené zóně déle, nebo se spokojí se splněním primárního úkolu či výzvy a nechají se ze zóny znovu vyzvednout. Odměnou za delší setrvání bude pochopitelně lepší odměna – očekáváme systém jako například v Escape from Tarkov – otázkou ale samozřejmě zůstává, zda to bude hráčům stačit. Jak se totiž zdá, souboj bude probíhat výhradně v mantinelech pravidel PvE, což může být po čase i se skvělou umělou inteligencí limitující.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru