Gothic (remake), THQ Nordic, Nové obrázky z remaku Gothicu vypadají slibně

Nové obrázky z remaku Gothicu vypadají slibně

Vývojáři z Alkimia Interactive se přibližují originálu. Pulsující barevná paleta z dema je pryč

Zdroj: THQ Nordic
17. 3. 2021

Společnost THQ Nordic před týdnem oznámila, že barcelonské studio, ve kterém začal loni vznikat remake legendárního Gothicu, ponese název Alkimia Interactive. V článku jsme proto mohli shrnout vše, co jsme se o připravované hře dosud dozvěděli, včetně připomínky stále dostupné demoverze a screenshotů z ní vycházejících. Bez ohledu na četná ujištění, že se jedná o velmi ranou verzi, která má sloužit jen jako sonda, zda je o moderní verzi slavného RPG zájem, byla právě podoba hry ze strany věrných fanoušků poměrně kritizována, a to kvůli příliš saturované barevné paletě. Nově spuštěná stránka na Steamu však přináší úplně novou sadu obrázků, které k radosti hráčů připomínají původní titul mnohem přesvědčivěji.

Jak je patrné, stačilo pouze upravit celkový jas spolu se sytostí barev, a máme tu pořádně zachmuřenou atmosféru s umírněnými zemitými tóny zelené a hnědé. Tedy velmi podobné těm z původního 20 let starého Gothicu. Vývojáři se na Steamu rovněž pochlubili artworkem dinosaura, kterým připomínají právě ono kulaté výročí slavné série. Přidávají také bližší popis remaku, který z povahy věci odpovídá původní hře, takže se můžete těšit na příběh o králi Rhobarovi II., magické rudě, bariéře i vzpouře vězňů, jak si pamětníci jistě dobře vybavují.

Alkimia Interactive dále opakují, že jejich hra bude co nejvěrnějším zpracováním oblíbené látky, ovšem se změnami v soubojovém systému a dalších prvcích, díky kterým by měl být Gothic plnohodnotnou moderní záležitostí. Nic se ovšem nebude měnit na herním světě, zvířatech či monstrech, takže se máme připravit na nespoutanou přírodu a spoustu nástrah. A to samozřejmě nejen ze strany rozbujelé fauny, ale pochopitelně i samotných lidí. I nadále ovšem platí, že je vývoj teprve na začátku, přibližně 35členný tým i nadále hledá nové zaměstnance a nejdříve bychom něco nového měli vidět až za několik měsíců.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru