Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Nové Need for Speed ve vývoji a Gran Turismo za dveřmi?

Nové Need for Speed ve vývoji a Gran Turismo za dveřmi?

Pokračování závodů od EA se ujal Criterion. Heat má cross-platform. Argentina láká na GT

Zdroj: EA
8. 6. 2020
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

Závodní hra Need for Speed Heat od studia Ghost Games z roku 2019 se už zítra dočká cross-platform multiplayeru, který spojí hráče na PC, PS4 a Xboxu One. Jedná se o první hru od EA s touto funkcí, připomněli vývojáři v oficiálním příspěvku na blogu. Současně jde ale také o poslední update pro Heat a rozloučení s tímto počinem.

Matt Webster z Criterion Games totiž především oznámil, že už se s kolegy pustil do vývoje nového dílu a láká nás na akci EA Play Live, která se má uskutečnit 18. června s tím, že se tu dočkáme dalších novinek. Ty se ale pravděpodobně budou týkat návrat série Need for Speed na Steam a o nové hře se zatím vůbec mluvit nemusí.

Vývojáři podle svých slov bedlivě naslouchají komunitě, aby zjistili, co se hráčům na Heat líbí, a co naopak mohou zlepšit.

Šéf Criterion Games Matt Webster říká, že jsou nadšení, že se tým v Guildfordu opět ujal vývoje této značky. Mají s ní značné zkušenosti a kromě vlastní série Burnout dali světu Need for Speed: Hot Pursuit (2010), Need for Speed: Most Wanted (2012) a podíleli se také na Need for Speed Rivals. Důležité je ale na tomto místě připomenout, že nejsou Criterion jako Criterion.

V každém případě autoři chtějí přinést vlastní unikátní styl a spoustu inovací. Vývojáři podle svých slov bedlivě naslouchají komunitě, aby zjistili, co se hráčům na Heat líbí, a co naopak mohou zlepšit. Mají tak prý předpoklad vytvořit tu nejzajímavější hru. Podle Webstera bude akční a má fanoušky propojovat. Na nastoleném trendu se tak nejspíš nic měnit nebude.

V Argentině byla přihlášena trojice trademarků ke Gran Turismu

A Need for Speed není jediná závodní hra, o které se v posledních hodinách mluví. Znovu se vrátily do oběhu i spekulace o pokračování značky Gran Turismo. V Argentině byla přihlášena trojice trademarků, které zahrnují název hry, ale bez číslovky, logo GT a logo Polyphony Digital. Jejich datum odpovídá termínu, v němž měla původně proběhnout prezentace her pro PlayStation 5, zaujalo fanoušky.

A není to samozřejmě poprvé, co se o pokračování Gran Turisma mluví. V květnu jsme psali, že výrobce herního příslušenství Next Level Racing “lákal” virtuální závodníky na letošní vydání GT7, i když následně vše popřel s tím, že šlo jen o hypotézu a nic ve skutečnosti neví. Prezident a CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan zase už začátkem roku naznačil, že existuje minimálně nějaká verze Gran Turismo Sport kompatibilní s ovladačem DualSense, jehož jméno jsme ale tehdy neznali. A že je nový díl GT ve vývoji, ostatně už loni v červenci prozradil samotný šéf studia Polyphony Digital Kazunori Jamauči.

Spíš než klást si otázku, zda se nové Gran Turismo představí, bychom se tak měli ptát, kdy se představí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru