Nové Metro může být představeno na Gamescomu

Nové Metro může být představeno na Gamescomu

Studio 4A Games potvrzuje účast. Na základě předchozích informací vyhlížíme oznámení

Zdroj: 4A Games

Letošní Gamescom se kvapem blíží, a tak se postupně ozývají vývojáři a společnosti, které bude možné na výstavišti v Kolíně nad Rýnem zastihnout. Jak se můžeme nově dočíst v seznamu vystavujících, svou účast na akci potvrdilo i ukrajinsko-maltské studio 4A Games, jež je známo především pro svou sérii Metro. A právě nový titul a pokračování by mohli nyní na Gamescomu představit.

Plnohodnotného oznámení a představení nového Metra jsme se zatím přímo nedočkali, ale už krátce po vydání posledního dílu Metro Exodus se studio v popisu na webu svěřilo, že pracují na pokračování slovy: „Není žádným tajemstvím, že jsme již začali pracovat na dalším Metru.“ K tomu tehdy doplnili, že využívají všeho, co se za 15 let naučili, a že si stanovili ještě vyšší cíle a mimo jiné i od základu přepracovali svůj engine v souvislosti s možnostmi nové generace konzolí. Studio 4A Games od roku 2020 vlastní společnost Embracer, která má do konce fiskálního roku 2024, tedy do konce března, vydat dosud neoznámenou AAA hru. Právě tou by mohlo být nové Metro, o čemž se spekulovalo už na začátku letošního roku, kdy Embracer poodhalil své nadcházející plány.

Metro Exodus vyšlo 15. února 2019, a proto se na základě tvrzení studia předpokládá, že už téhož roku začal vývoj pokračování. Ačkoli před časem vývojáři poznamenali, že se jich též dotkl konflikt na Ukrajině, který jejich titul rovněž ovlivní, vývoj už pěkných pár let běží. Novému Metru se věnoval i důvěryhodný insider Tom Henderson na svém webu Insider Gaming, podle jehož zdrojů byla hra na začátku letošního roku už plně hratelná a že probíhá externí testování. I to tehdy naznačovalo možnost brzkého oznámení a vyhlížení vydání patrně v průběhu roku 2024. Odhalení jsme se na „neE3“ nedočkali, ale vzhledem k účasti studia na Gamescomu zní velice pravděpodobně, že na to dojde nyní, což podotýká na základě svých informací i Henderson. Studio A4 Games bude na akci přítomno v hale 3.2 u stánku D051/C050.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru