Life is Strange: Double Exposure, Square Enix, Nové Life is Strange si můžete zahrát o dva týdny dříve

Nové Life is Strange si můžete zahrát o dva týdny dříve

Stačí si koupit edici Deluxe za 80 dolarů. Nepříjemný trend posouvá Square Enix ještě dál

Zdroj: Square Enix
10. 6. 2024
Název: Life is Strange: Double Exposure Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2024

V průběhu včerejšího přenosu Xbox Games Showcase byla oznámena nová hra ze série Life is Strange. Vývojáři ze studia Deck Nine se rozhodli vrátit k původní hrdince Maxine, nechali ji trochu zestárnout a postaví ji tváří v tvář další závažné zápletce nového příběhu. Life is Strange: Double Exposure muselo zákonitě zabrnkat na nostalgickou strunu a v kombinaci s příjemným překvapením jsme mohli s ještě větší radostí sledovat, že hra dorazí už 29. října letošního roku. Krátce po spuštění předobjednávek se však na hru nalepila značná kontroverze, která se týká edice Ultimate, v rámci které dostanou hráči předběžný přístup ke hře.

Zdroj: Square Enix

Čím dál tím častěji začínají herní vývojáři a vydavatelé využívat v rámci marketingu lákadlo v podobě možnosti zahrát si očekávaný titul o několik dní před stanoveným datem vydání. Typicky je tato nabídka spojena s nutností koupit si některou z dražších edic dané hry, ve které je tato forma předběžného přístupu připojena zpravidla i k několika dalším bonusům. Že jde o rozporuplnou praktiku, která vyvolává vášně, ale i seriózní debaty, jsme na Vortexu už několikrát naznačili, vydavatelé ze Square Enixu nicméně tento trend posouvají v případě Life is Strange: Double Exposure ještě dál a za výrazný příplatek oproti ceně základní edice nabízí přístup o dva týdny dříve.

Nejlevnější bude možné zakoupit Life is Strange: Double Exposure za ekvivalent 50 eur. Jde o standardní edici, která obsahuje pouze hru, případně kód ke stažení, což je bez dalšího kontextu příjemná cenovka. Autoři hry si nicméně nechávají připlatit dalších deset eur za dva kosmetické balíčky a za dalších dvacet eur, tedy za částku 80 eur, nabízí kromě kosmetických balíčků a vedlejšího questu s kočkou možnost zahrát si první a druhou epizodu hry o 14 dní dříve než majitelé levnějších edicí.

To už se některým fanouškům nelíbí a kritizují vývojáře i vydavatele, že jde o příliš dlouhou dobu, ve které nepochybně dojde na prozrazení všech důležitých věcí, týkajících se příběhů a potenciálních zvratů. To je něco, co může přímo vstoupit do zážitku ze hry a stojí mnohem dál, než obvykle několikadenní předčasné přístupy v případě jiných titulů. Kritické komentáře se objevily na sociálních sítích, kde někteří diskutující dokonce připouští, že se mohou objevit lidé, kteří dražší edici koupí právě ze strachu z prozrazení. Navíc se nezdá být příliš pravděpodobné, že by autoři hry například na základě kritiky či tlaku ze strany hráčů něco měnili, protože předobjednávky běží a s jakoukoliv změnou by byla spojená nepříjemná nutnost vrátit všem peníze a rozběhnout prodej znovu.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru