Mato Anomalies, Prime Matter, Nové kyberpunkové JRPG nás vezme do Číny

Nové kyberpunkové JRPG nás vezme do Číny

Mato Anomalies vzniká v Šanghaji a inspiruje se starým městem. Má mít jedinečný styl

Zdroj: Arrowiz
18. 7. 2022
Název: Mato Anomalies Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:

Mato Anomalies je nové futuristické RPG od studia Arrowiz a společnosti Prime Matter. Hlavním hrdinou dystopického příběhu je detektiv Doe, který bude řešit záhadnou invazi nadpřirozených bytostí. Vedle vyšetřování ale budeme také bojovat. Zatímco řada nových RPG sází na real-time souboje, Mato Anomalies volí tradici v podobě tahového systému. A Doe navíc nezůstane na svůj náročný úkol sám. Na své cestě máme potkat a spojit se s neobvyklými společníky a vývojáři nás lákají na příběh o povinnosti, naději a spravedlnosti. 

40 hodin v neo orientu

Autoři nás lákají na výraznou stylizaci a metropoli, která kombinuje prvky kyberpunkové architektury i postapokalyptického světa. Nijak se netají ani orientální estetikou a navíc kromě normálního světa budeme navštěvovat prostřednictvím trhlin a portálů ještě zvláštní druhý svět, který se nachází pod povrchem toho tradičního. Je to místo vytrženého z času a prostoru, které obývají mocní nepřátelé a zde přijde na řadu druhá ovladatelná postava Gram.

Vývojáři slibují vedlejší mise, unikátní soubojový systém se sdíleným zdravím všech členů party i údajně jedinečnou strategii, kterou uplatníme v boji. Podle autorů nás Mato Anomalies zabaví přibližně na 40 hodin. Protože podrobností se nám zatím nedostává, musíme se spokojit s obrázky a videem, jehož prostřednictvím můžeme nasát především zajímavou atmosféru a svět zjevně ovlivněný anime, ale v jiném střihu.

I když totiž jde žánrově o JRPG, nepochází z Japonska. Hra je původem Číny a studio Arrowiz sídlí v Šanghaji. Samotné město Mato má být ostatně odrazem staré Šanghaje s neofuturistickými prvky. Arrowiz na hře pracují přes dva roky a jádro týmu tvoří asi 50 lidí. Další se pak podílejí na projektu externě.

Hra míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch a vyjít by měla někdy začátkem příštího roku. Prodávat se má za sympatických 40 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru