Nové Fable bude MMO, říká francouzský novinář

Dopředu znal hry ze včerejší prezentace Microsoftu. Insider Klobrille to považuje za nesmysl

Zdroj: Microsoft
24. 7. 2020
Název hry: Fable Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Čtvrteční prezentace novinek pro konzole Xbox přinesla teaser na netrpělivě očekávané pokračování pohádkového RPG Fable. Microsoft potvrdil dřívější spekulace a na hře skutečně pracuje studio Playground Games, minutu dlouhá a poměrně úsměvná ukázka toho ale příliš neprozrazuje. Důvodem je i skutečnost, že je vývoj v rané fázi a ještě nějakou dobu potrvá, než ze hry uvidímě něco konkrétního. I proto se ale fanoušci uchylují k dalším spekulacím, které naznačují, že reboot série nemusí proběhnout v tradičním střihu předchozích dílů, ale že se téměř deset let od uvedení původní hry dočkáme dramatické změny.

Není třeba mít rovnou obavy z dalšího pokusu typu Fable Legends, tedy kombinace světa Fable s principy tradičních stolních RPG a pánem jeskyně k tomu. Řeč není dokonce ani o sběratelské karetní hře, která by byla nepříjemnou ranou do břicha všem fanouškům. Ne, francouzský novinář Tanguy Toussaint z televizní stanice TV5Monde „jenom“ naznačuje, že by Fable mohlo být zpracováno jako MMO záležitost, což by dávalo smysl i podle redaktorů magazínu VG247. Live service tituly jsou pohodlným zdrojem dlouhodobějších příjmů a spojení trvanlivého charakteru se slavnou značkou by mohlo být krokem vstříc větším výdělkům. Takové myšlence dále nahrává fakt, že nové Fable nenese za svým názvem číslovku, což by mohlo naznačovat, že stále ještě nejde o regulérní pokračování. A stranou nemůže zůstat ani poznámka, že Playground Games mají s online ekosystémem zkušenosti z Forzy Horizon. Podotýkáme ale, že jde pouze o spekulaci, proti které se navíc staví informace dalšího insidera, a ten spojitost Fable a perzistentního online světa přímo odmítá.

Co se týče první úvahy, vody rozčeřil Toussaintův tweet, v němž francouzský novinář zveřejnil seznam her, které se následně objevily během prezentace Microsoftu. Vtip byl pochopitelně v tom, že údajný seznam vyfotil – podle (lehce zfalšovatelného) data ve Windows – několik hodin před zahájením akce a vedle her jako S.T.A.L.K.E.R. 2, State of Decay 3 nebo Forza se objevuje právě Fable, doplněné poznámkou „MMO“. Toussaint se pak v odpovědích na dotazy fanoušků odvolává na vlastní zdroje, které a dodal, že nové Fable zcela určitě nebude oním čtvrtým dílem.

Jak už ale bylo uvedeno výše, ne všichni z řad lidí, kteří rovněž mají přístup k interním či zákulisním informacím, však Toussaintovo přesvědčení sdílí a vysloveně proti se staví insider s přezdívkou Klobrille. Ten o odhalení Fable mluvil začátkem tohoto týdne a ve svých aktuálních tweetech předkládá svůj pohled. „Fable je akční RPG s otevřeným světem. Lidi vážně musí skončit s tím nesmyslem kolem MMO. I kdyby hra stála na podobných online interakcích jako Forza Horizon 4, nedělá to z ní MMO,“ říká Klobrille. Redaktor webu Windows Central, který pravidelně přináší zákulisní informace týkající se Microsoftu, pak s Klobrillem souhlasí a i on spojitost Fable se žánrem MMO vyvrací.

Žádné další informace ale bohužel nemáme, natož oficiální, které by případné zmatení potvrdily, nebo naopak vyvrátili. Jisté ovšem je, že hráči na další velké pokračování čekají již téměř dekádu a pokud se vývojáři odhodlali pustit se do tak drastické proměny žánru, měli by si být opravdu jisti tím, co případně riskují. Zde lze ještě jednou vzpomenout na projekt Fable Legends, který se ve své době nesetkal s nejvřelejšími reakcemi, jež v roce 2016 nakonec přispěly ke zrušení tři roky vyvíjeného projektu. Na druhou stranu, kdyby došlo jen na odlehčené provázání komunity v online složce podobné Forze Horizon, mohlo by jít naopak o nenásilný a chytlavý způsob, jak hraní osvěžit a ozvláštnit na místech, kde by to dávalo smysl. Vzhledem k (ne)rozpracovanosti hry ale nezbývá než čekat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru