The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo, Nová Zelda prý obhájí svou vyšší cenovku

Nová Zelda prý obhájí svou vyšší cenovku

Podle šéfa americké pobočky Nintenda Tears of the Kingdom stojí za 70 dolarů

Zdroj: Nintendo
14. 3. 2023
Název: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 5. 2023

Začátkem února jsme psali, že titul The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je první hrou od Nintenda za 70 dolarů ve standardní edici, ale že japonský výrobce nezdražuje plošně. Cenu má volit případ od případu. Teď se k tomuto tématu znovu vyjádřil prezident americké pobočky Nintenda Doug Bowser a prohlásil, že očekává, že nová Zelda si vyšší cenovku obhájí. Uvedl to v rozhovoru pro tiskovou agenturu Associated Press.

Jde prý o to, co daný titul nabízí. Fanoušci podle Bowsera zjistí, že nová Zelda nabízí hluboký zážitek a cenovka to podle něj reflektuje. I tak ale nadále platí, že ne každá velká first party hra od Nintenda teď musí nutně zdražit v základní verzi z 60 na 70 dolarů. Bowser to v rozhovoru potvrdil s tím, že tohle není cena, za kterou budou prodávat všechny své tituly. Ceny se prostě budou lišit. Pravdou nicméně je, že cena těch nej her podle Nintenda prostě může být vyšší než dosud.

Switch má před sebou ještě pár let

Ve stejném rozhovoru byl Bowser tázán i na to, kdy může vyjít nástupce Switche. Šéf amerického Nintenda ale zdůraznil, že i v sedmém roce jsou prodeje stávající konzole stále silné, a domnívá se, že mají nadále velmi silný lineup, pokud jde o chystané hry. Poptávka ze strany zákazníků tu stále je, zdůrazňuje Bowser. Nemají nic, co by oznámili ohledně jakékoli budoucí konzole, protože jsou stran Switche stále velmi optimističtí.

Bowser podle svých slov věří, že se může Switchi dobře dařit ještě pár dalších let, protože je to stále unikátní zařízení, které nabízí různé způsoby, jak hrát doma i na cestách. A právě to je podle něj cílem Nintenda – stále hledat nové způsoby hraní, zkoušet hráče překvapit a potěšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru