The Sinking City, Frogwares, Nacon, Nová verze The Sinking City nenabízí kvůli sporu žádný upgrade

Nová verze Sinking City nemá kvůli sporu žádný upgrade

Vývojáři s vydavatelem bojují u soudu. Majitelé by za lepší grafiku museli zaplatit znovu

Zdroj: Frogwares
29. 4. 2021
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

The Sinking City je lovecraftovská akční adventura kombinovaná se survivalem hororem a detektivkou. V červnu 2019 vyšla na PC, PS4 a Xbox One. Na podzim následovala verze pro Switch. Od té doby se však naplno rozhořel nepříjemný spor mezi vývojáři z ukrajinského studia Frogwares (adventurní série Sherlock Holmes) a francouzský vydavatelem, společností Nacon.

Obě strany se vzájemně obviňují z porušování kontraktu a všemožně si házejí klacky pod nohy, když vydávají různé verze na různých distribučních kanálech. A proč o tom vlastně píšeme? Protože je to příčinou toho, že na nově vydanou next-gen verzi pro Xbox Series nejde upgradovat z Xboxu One.

Jen málokterý fanoušek bude zřejmě ochotný zaplatit znovu plnou cenu za lepší verzi hry, kterou si už jednou koupil.

Už letos v únoru hra dorazila v nativní next-gen verzi na PlayStation 5, ale majitelé PS4 si na bezplatný nebo i zpoplatněný upgrade museli nechat zajít chuť. Včera vyšel port pro Xbox Series a situace se opakuje, čímž se jednou z obětí sporu stávají i majitelé původní kopie. Vydavatelem nových verzí jsou totiž samotní vývojáři z Frogwares, zatímco původní verzi vydával Nacon. A nejsou samozřejmě vzájemně kompatibilní.

Samotní vývojáři na to hráče otevřeně upozorňují, ale není jasné, zda se na tom něco třeba po urovnání sporu vůbec může změnit. A hlavně jak dlouho by na verdikt museli případní zájemci čekat. Jen málokterý fanoušek bude ale zřejmě ochotný zaplatit znovu plnou cenu za lepší verzi hry, kterou si už jednou koupil.

The Sinking City pro Xbox Series je k mání pouze digitální cestou a láká na rozlišení 4K, 60 snímků za sekundu, rychlejší nahrávání a celkově pohlednější grafiku. Na českém Xbox Storu se hra prodává za 1429 korun a je k ní možné pořídit rozšíření Milosrdné šílenství za 369 korun. A nebo rovnou sáhnete po deluxe edici za 1859 korun.

Soudní bitva mezi vývojáři a vydavatelem mezitím pokračuje. Padají v ní obvinění o snaze zmocnit se neprávem značky, pirátství nebo nevyplacených podílech. Do sporu byl opakovaně vtažen i Steam, který musel řešit, zda hru ponechá, nebo stáhne z prodeje. A především jakou verzi v nabídce vlastně nechat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru