Dead Island 2, Deep Silver, Nová ukázka Dead Islandu 2 je oslavou brutálního násilí

Nová ukázka Dead Islandu 2 je oslavou brutálního násilí

Poprvé se můžete podívat, jak vypadá hra za zombíka. Hra využije ovládání skrze Alexu

Zdroj: Deep Silver
7. 12. 2022
Název: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 4. 2023

Ačkoliv byl Dead Island 2 před necelým měsícem znovu odložen a z únorového termínu se rázem stala druhá polovina dubna 2023, je velmi pravděpodobné, že lidé ze studia Dambuster dotáhnout projekt do cíle. Aby přesvědčení podpořili, zveřejňují novou bezmála 4minutovou ukázku, ve které se soustředí na další představení lokací, v nichž se bude krvavá lázeň odehrávat, a pak… Pak věnují pozornost oné krvavé lázni, kterou si sice s Dead Islandem obecně spojujeme, ale zejména v závěru nutí jednotlivé scény k mírnému zamyšlení.

Dead Island 2 dorazí 28. dubna příštího roku a vezme hráče do Kalifornie. Z ráje se ovšem stalo peklo na zemi a všechna známá a oblíbená zákoutí zaplavili zombie. Vaším úkolem bude město vyčistit, nebo se o to alespoň pokusit, a při tom všem nezemřít. S přihlédnutím k již dříve popisovanému faktu, že hlavní hrdina není tak úplně neposkvrněný člověk, budeme mít možnost využít i zombie schopnosti, které lze na krátkou chvíli zahlédnout v nové 15minutové prezentaci. Bohužel, větší vypovídací hodnotu má vlastní trailer přiložený výše, který spojuje většinu nových gameplay záběrů, abyste nemuseli sledovat informačně ploché hrané scény s herci, kteří se zřejmě starají o navození atmosféry a zaháčkování těch, kdo třeba o Dead Islandu 2 uvažují díky svému vztahu k zombie filmům a seriálům.

Z dalších věcí můžeme vypíchnout ovládání hry pomocí hlasové asistentky Alexy od Amazonu, které bylo konečně konkrétně přiblíženo. Ačkoliv se podle předchozích zpráv pojí používání Alexy s mnohými omezeními – dostupnost jen v Severní Americe, pouze v angličitně a jen na PC a Xboxu – postupně by hlasové ovládání mělo být k dispozici ve větším množství regionů a podporovat další jazyky. Fungování je pak podobné jako u podobných pokusů v minulosti, kdy můžete buďto pozdravit zombíky a upoutat jejich pozornost, nebo si třeba vyžádat navigaci k některému místu, vybrat si zbraň, případně zdravit ostatní hráče. Nenechte se ovšem zmást, pokročilé příkazy nejsou ve videu zachycené a na dotaz magazínu The Verge o nich informoval mluvčí Amazonu Jeremy Bartram.

Poslední zajímavost, která z prezentace vyplývá, jsou detaily spojené s obsahem sběratelské edice HELL-A. Zahrnovat bude plechovou krabičku, expansion pass, mapu Venice Beach, 2 odznáčky, nášivku, tarotové karty a bonusový obsah do hry. Jde o speciální pistoli, palcát, otevírák očí (opravdu) a růžové kladivo. Cena je stanovena na 2400 korun, alespoň podle informací lokálních prodejců, a jen pro pořádek s odkazem na některé jiné podobné edice potvrzujeme, že balení bude obsahovat i samotnou hru. Běží už ale samozřejmě také předobjednávky standardních edic, takže v základu můžete mít Dead Island 2 na PlayStationu za 1849 korun, na Xboxu za 2090 korun, protože se hra neprodává samostatně ale s balíčkem Memories of Banoi, a na PC za 1799 korun.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru