Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Nová Star Wars hra se předčasně prozradila na PSN

Nová Star Wars hra se předčasně prozradila na PSN

Kotaku potvrdilo, že se jedná o jeden z titulů, na němž pracuje studio EA Motive

4. 3. 2020
Název: Star Wars: Squadrons Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 2. 10. 2020

Nová Star Wars hra na obzoru. Prostřednictvím evropské verze PlayStation Network dnes unikla zmínka o novém titulu z vesmíru Hvězdných válek s podtitulem Project Maverick. Podle magazínu Kotaku se jedná o jednu z menších her, na nichž pracuje studio EA Motive. Má jít o nějaký nezvyklý projekt.

Jason Schreier tyto tituly zmiňoval už ve svém nedávném článku věnovaném zrušeným a připravovaným Star Wars hrám, jehož výtah jsme vám také přinesli. Tehdy jsme psali, že EA mají v tuto chvíli podle Schreiera ve vývoji dvě Star Wars hry. Jednou je pokračování Jedi: Fallen Order, které má na svědomí Respawn, a druhou menší, na které pracuje právě studio EA Motive v kanadském Montréalu. Motive dříve pomáhali s Battlefrontem a před odchodem do Googlu ho vedla Jade Raymond. Tento tým měl také pomáhat Visceral Games s projektem Amy Hennig.

Naposledy podle Kotaku společnost Electronic Arts zrušila Star Wars hru loni na jaře. Šlo o plánovaný spin-off série Battlefront. Jednalo by už o třetí hru z vesmíru Hvězdných válek, kterou vydavatel od roku 2017 zařízl.

K experimentální povaze novinky odkazuje i termín Project. Nic dalšího však bohužel o tomto počinu nevíme. Společnost EA se zatím k úniku nijak nevyjádřila. Inu, můžete začít spekulovat…

Star Wars: Squadrons, Electronic Arts, Nová Star Wars hra se předčasně prozradila na PSN

Star Wars hry od EA

Desetiletý kontrakt Disney a EA vyprší nejdříve v roce 2024, jestliže nebude prodloužen. V rámci exkluzivní spolupráce jsme se dočkali her Star Wars Battlefront (2015), Star Wars Battlefront II (2017), Star Wars Jedi: Fallen Order (2019) a celé řady mobilních her. Už v roce 2011, tedy ještě před navázáním zvláštního partnerství, vyšlo MMO Star Wars: The Old Republic.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru