Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, Nová Star Wars hra míří exkluzivně na Oculus Quest

Nová Star Wars hra míří exkluzivně na Oculus Quest

Tales from the Galaxy’s Edge od autorů Vader Immortal se pyšní herečkou z Jedi Fallen Order

Zdroj: ILMxLAB
29. 7. 2020

Koncem května jsme vás informovali o nové Star Wars hře s podtitulem Tales from the Galaxy’s Edge. Na VR titulu pracuje studio ILMxLAB, které má na kontě sérii Vader Immortal. Oficiální oznámení bylo poměrně skoupé na podrobnosti, nyní jsme se ale konečně dočkali dalších detailů. S jistotou už například víme, že novinka zamíří na standalone headset Oculus Quest. Alespoň prozatím.

Příběh je zasazen po událostech filmu Star Wars: Poslední z Jediů. Hlavním hrdinou bude opravář droidů, který pracuje palubě nákladní lodi. Po útoku pirátů hráč ztroskotá na planetě Batuu, ale tím má celé dobrodružství teprve začít. Vše se prý přitom odehraje v klasickém Star Wars stylu. Po krku vám jdou zločinci, přičemž jejich gang vede postava jménem Tara Rashin. Zajímavá je především tím, že ji hraje Debra Wilson, která už se v jedné Star Wars hře objevila, a to docela nedávno. Ve Star Wars Jedi: Fallen Order od studia Respawn propůjčila svůj hlas i podobu Calově parťačce. Tady byste ji ale určitě podle obličeje nepoznali.

Vývojáři tají slavné postavy z Hvězdných válek

Vedle nových postav bychom měli v příběhu narazit také na nějaké známé tváře, ale podrobnosti zatím autoři neprozradili. S jistotou nicméně víme, že se na scéně objeví slavný Millennium Falcon. Vývojáři by rádi posunuli hranice virtuální reality a nabídli co možná nejrealističtější a nejautentičtější Star Wars zážitek, tvrdí v novém videu. Autoři si také pochvalují další spolupráci se společností Oculus.

Kromě hlavního dobrodružství si vývojáři chystají i nějaké doprovodné aktivity, jako je poslech jukeboxu nebo možnost zaházet si “vesmírné” šipky. Jak už jsme psali dříve, hra vychází z atrakce Star Wars: Galaxy’s Edge v Disneylandu v Kalifornii a v Disney Worldu na Floridě. Vývojáři novinky proto spolupracovali i s výtvarníky z původního týmu, aby k sobě měly oba projekty co možná nejblíž a vzájemně se doplňovaly.

Zatím není k dispozici klasický trailer a vlastně ani obrázky přímo ze hry. Autoři zveřejnili skoro šestiminutové video, v němž představují projekt jako takový a některé z jeho postav a představitelů. I když většinu materiálů tvoří rozpohybované artworky, nakonec se ve videu přeci jen mihne pár raných záběrů přímo ze hry. Jestli vás má ale o něčem video ujistit, pak že všichni, kdo se na hře podílí, jsou kovanými Star Wars fanoušky.

Titul Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge by měl vyjít ještě letos na Oculus Quest. Zatím jde o exkluzivní počin, ale Vader Immortal byl také později oznámen i pro PlayStation VR.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru