Near The Fear, Boris Kudlač, Nová slovenská hra kombinuje roguelite a závodění

Nová slovenská hra kombinuje roguelite a závodění

Procedurálně generovaná trať v Near The Fear se mění podle způsobu, jakým budeme hrát

Zdroj: Boris Kudlač
3. 5. 2022
Název: Near The Fear Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Zaručuji vám, že nový trailer na hru Near The Fear je jedna z nejzvláštnějších věcí, jakou dnes uvidíte. Ale v dobrém slova smyslu. No jen se na něj podívejte. … Teď když mám opět zpátky vaši plnou pozornost, si musíme vysvětlit, co že jste to vlastně sledovali. Near The Fear je roguelite závodní hra zasazená do surrealistického světa lidského podvědomí. Ztratíte se v temných zákoutích vlastní mysli a budete hledat cestu domů.

Na titulu pracuje slovenský vývojář Boris Kudlač. Kromě netradičního spojení dvou zdánlivě neslučitelných žánrů láká na to, že je hra vystavěna okolo dvou stylů hraní – konfrontaci a vyhýbavosti. Ty zrcadlí skutečné způsoby, jak se vypořádáváme se svým strachem. V závislosti na tom, jakou strategii hráč zvolí, se bude měnit trať a její prostředí, ale také přístup k určitým vylepšením.

A jak to vlastně bude fungovat v praxi? Hráč má řídit auto na procedurálně generovaných tratích, jejichž trasu nikdy neznáte. Pronásleduje vás démon, kterému se snažíte ujet a dostat do cíle. Pokud vás dostane, je prostě po vás. Boris varuje, že budeme selhávat, ale vždy si ze své jízdy něco odneseme. Výzvám můžeme buď čelit a riskovat, anebo se jim vyhýbat a snažit se hrát na jistotu.

V tuto chvíli se Near The Fear chystá na vstup do early accessu na Steamu, který autor plánuje na závěr letošního roku.

Jak už bylo řečeno, způsob, kterým budeme hrát, má ovlivňovat svět okolo nás. Každý přístup má své výhody i nedostatky a zprostředkuje odlišnou náladu. Úspěšné vyhýbání může poskytnout jen dočasné výhody, zatímco konfrontace otevře cestu k trvalým bonusům.

V tuto chvíli se Near The Fear chystá na vstup do early accessu na Steamu, který autor plánuje na závěr letošního roku. Hra míří na Windows a titul dva roky po sobě podpořil slovenský Fond na podporu umenia. Když nic jiného, určitě nemůžete říct, že novinka nepůsobí originálně. Láká na neobvyklou žánrovou kombinaci, ale i velice specifickou stylizaci, díky níž by mohla být dobře zapamatovatelná.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru